Aktualności
Nasi naukowcy w World’s TOP 2% Scientists 2020
Prof. Tadeusz Kulik, prof. Małgorzata Lewandowska i prof. Wojciech Święszkowski znaleźli się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.
Kiermasz Świąteczny PW
W tym roku powróciliśmy do szczególnej tradycji, która podbiła serca naszej społeczności - jarmarku świątecznego przed Gmachem Głównym PW. Wszystkich studentów, pracowników, a także mieszkańców Warszawy Plac Politechniki gościł 2 i 3 grudnia!
CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® 3.0
W dniach 18 i 19 listopada 2021 roku odbyła się trzecia edycja konferencji online dla branży materiałów kompozytowych w Polsce, organizowana przez Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Politechnikę Warszawską. Patronat nad wydarzeniem objął Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych.
Spin-off Amazemet z tytułem „Innowacyjna Firma”
W XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Politechnika Warszawska, jako partner konkursu, przyznała nagrody specjalne. W kategorii „Innowacyjna Firma” wyróżniono Amazemet – spółkę spin-off PW, którą tworzą naukowcy z naszego Wydziału.
Laureaci Złotej Kredy 2021
23 października 2021 roku odbyła się 13. Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżniono najlepszych nauczycieli akademickich. Tym razem nagrody wręczono w czterech kategoriach: najlepszy wykładowca, najlepszy prowadzący ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria, najlepszy prowadzący zajęcia w języku angielskim oraz najbardziej przyjazny studentom „Złote Serce”.
#materiałmiesiąca | Poczuj się bezpiecznie
Nareszcie weekend! To trzeba się zabrać za sprzątanie, bo w trakcie tygodnia nie ma czasu. Wrzucę pranie, wstawię zmywarkę, wstawię obiad do piekarnika i może jeszcze zdążę wysuszyć głowę suszarką. Nagle pstryk i wszystko cichnie. Nie słyszę już wirowania pralki, szum wody w zmywarce ucichł, a ja dalej stoję z mokrą głową.
Obrony rozpraw doktorskich
3 grudnia 2021 roku odbędą się dwie obrony rozpraw doktorskich na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.
Seminarium SzZTChiM
Seminarium inaugurujące rok akademicki 2021/2022 w Szkole Zaawansowanych Technologii Chemicznych i Materiałowych Politechniki Warszawskiej odbyło się 8 listopada 2021 roku o godz. 14:00 w Auli im. Prof. Wyrzykowskiego.
Nasi naukowcy na Formnext 2021
Spółki spin-off Politechniki Warszawskiej - AMAZEMET i MaterialsCare, będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania w druku 3D na targach Formnext. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2021 roku we Frankfurcie.
Stypendium pod choinkę 2021
Szukamy zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Jeśli bierzesz udział w konkursach naukowych, sportowych lub artystycznych, działasz w kole naukowym, uczestniczysz w różnorodnych projektach, a być może także popularyzujesz naukę wśród dzieci i dorosłych — prześlij swoje zgłoszenie!
Rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022
Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest poprzez aplikację USOSweb w dniach 25 października – 7 listopada 2021 r. Termin składania dokumentów w Dziekanacie upływa 8 listopada 2021 roku.
Seminarium Nauka-Przemysł
Zapraszamy studentów i pracowników WIM PW do wzięcia udziału w Seminarium Nauka-Przemysł, które odbędzie się 6 października 2021 roku o godz. 9:00.
Obrona rozprawy doktorskiej
19 listopada 2021 roku o godzinie 13:15 w Auli im. Prof. J. Wyrzykowskiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Majchrowicza pt. "Mikrostruktura i właściwości modelowych stopów Mg-Sn przetwarzanych w procesie walcowania z udziałem odkształceń ścinających".
Nasz doktorant laureatem programu LIDER
Serdecznie gratulujemy mgr. inż. Bartłomiejowi Przybyszewskiemu, który otrzyma dofinansowanie NCBR do projektu "Transparentne powłoki o podwyższonych właściwościach samoczyszczących i lodofobowych".
Drużyna z PW tryumfowała podczas regat na Wiśle
Już po raz 12. z rzędu ósemka wioślarska reprezentująca Politechnikę Warszawską pokonała zespół z Uniwersytetu Warszawskiego. Jubileuszowy, 70. już wyścig odbył się 9 października 2021 r. podczas V Amatorskich Mistrzostw Warszawy w Wioślarstwie. W drużynie PW jest student naszego Wydziału.
Mistrzowie dydaktyki - nabór do II etapu
Na WIM PW będzie realizowany II etap programu "Mistrzowie dydaktyki". W związku z tym, trwa nabór uczestników do grupy tutoringowej na zajęcia "Applied Materials Science, Inżynieria materiałowa na co dzień" prowadzone przez dr. inż. Rafała Wróblewskiego.
Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022
Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 na Wydziale Inżynierii Materiałowej odbyła się w dniu 30 września 2021 roku.
Seminarium aparaturowe TECHNOLUTIONS
8 października 2021 roku w Auli im. Profesora Jerzego W. Wyrzykowskiego odbyły się dwa seminaria pokazowe, na których prezentowane były nowoczesne i klasyczne rozwiązania aparaturowe do badań materiałowych.
Obrona rozprawy doktorskiej
29 października 2021 roku o godzinie 13.00 w Auli im. Prof. J. Wyrzykowskiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Kamili Mizery pt. "Elastomery uretanowe otrzymywane z zastosowaniem polioli z surowców odnawialnych".
Wykład prof. Marka Rubla z KTH Royal Institute of Technology
11 października 2021 roku o godz. 10.15 w Auli im. Profesora Jerzego Witolda Wyrzykowskiego odbył się wykład pt. "Plasma – Material Interactions in Controlled Fusion Devices & Analysis of Wall Components", który wygłosił prof. Marek Rubel.
Rekrutacja do kolejnej sesji Programu ATHENS
Od 25 września do 10 października trwa rekrutacja studentów do najbliższej sesji programu, która odbędzie się w dniach 13-20 listopada 2021 roku.
Więcej (materiałów poddanych badaniom) za mniej (pieniędzy), czyli o atomizacji ultradźwiękowej
Atomizacja to proces rozpylania cieczy na drobne kropelki. Jednym z jej rodzajów jest atomizacja ultradźwiękowa, która do tej pory jest jedną z najmniej poznanych metod wytwarzania proszków z roztopionego metalu.
mLegitymacja studencka na PW
Nasi studenci mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.
Projekt badawczy z dofinansowaniem w ramach TANGO
Zespół badawczy kierowany przez prof. Waldemara Kaszuwarę otrzymał, w ramach konkursu TANGO V Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dofinansowanie projektu badawczego pt. „Opracowanie technologii otrzymywania kompozytów gradientowych o geometrii rurowej do transportu substancji agresywnych”.