Aktualności

Mateusz Malikowski gościem podcastu DooKoła PW

grafika podcastu

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Mateusz Malikowskim, który opowiada o projekcie pn. "Opracowanie fotokatalizatorów używanych do neutralizacji aktywnych biologicznie substancji organicznych", realizowanym w Kole Naukowym WAKANS.

Prestiżowa publikacja zespołu z naszego wydziału w "Advanced Materials"

MBene, zdjęcie SEM / credit: A. Jastrzębska

Publikacja „2D MBenes: A Novel Member in the Flatland”, powstała we współpracy dr hab. inż. Agnieszki Jastrzębskiej, prof. uczelni z prof. Andreasem Rosenkranzem z Universidad de Chile, ukazała się w czerwcowym wydaniu czasopisma "Advanced Materials".
 

Technologie PW

Razem z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zachęcamy do zapoznania się z filmami, w których Naukowcy z naszego Wydziału opowiadają o technologiach powstałych na naszej uczelni.

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Materiały Węglowe i Kompozyty Polimerowe, Nauka i Przemysł

grafika konferencyjna

Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Polskie Towarzystwo Węglowe, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu oraz Oddział Farb i Tworzyw w Gliwicach, Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie (Katedra Biomateriałów i Kompozytów), Sekcję Węglową i Sekcję Przetwórstwa Tworzyw przy ZG Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Międzynarodowa Konferencja Mechaniki Eksperymentalnej 19 ICEM

ICEM 2022

Dzięki staraniom polskiego środowiska naukowego związanego z mechaniką, 19 ICEM 2022 będzie po raz pierwszy organizowane w Polsce (przełożone z 2020).

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS „Wpływ niskotemperaturowego wyżarzania na ewolucję nanostruktury i właściwości heksagonalnego Ti o zróżnicowanej zawartości pierwiastków międzywęzłowych"

Konkurs na zespołowe granty dziekańskie i stypendia z subwencji dla młodych naukowców i doktorantów

Studenci

Pani Dziekan WIM PW ogłasza konkurs w ramach dotacji z subwencji na 2022 rok na sfinansowanie badań naukowych w formie stypendiów dla doktorantów oraz zespołowych grantów dziekańskich dla doktorantów i młodych naukowców.

Nagroda dla Politechniki Warszawskiej i ADJ Nanotechnology

Nagroda „Polski Produkt Przyszłości”

We wtorek 5. lipca 2022 roku odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Polski Produkt Przyszłości”. Nagrodę w kategorii „wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy” otrzymała spółka spin-off ADJ Nanotechnology oraz Politechnika Warszawska za współpracę nad technologią produkcji nanocząsteczkowy kompozytów sterylizujących.

Nowa koncepcja materiałów polimerowych przeznaczonych do wytwarzania protez kończyn - rozmowa z prof. Joanną Ryszkowską

plakat podcastu

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. dr hab. inż. Joanną Ryszkowską na temat materiałów polimerowych przeznaczonych do wytwarzania elementów protez kończyn, z zastosowaniem wybranych technik druku 3D. 

Konkurs Mobilty PW II

13 czerwca 2022 roku otwarto drugi konkurs w ramach programu Mobility PW. Celem konkursu jest doskonalenie kompetencji doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej poprzez udział w aktywnościach zagranicznych oraz stymulowanie wymiany doświadczeń poprzez wizyty cudzoziemców.

Rekrutacja na studia I stopnia

Trwa rekrutacja na studia I stopnia w Politechnice Warszawskiej. Kandydaci mogą rejestrować się na wybrane kierunki do 6 lipca 2022 roku.

Laureaci Konkursu o Nagrodę Jana Czochralskiego

wizerunek Jana Czochralskiego

Prace magisterskie mgr. inż. Jakuba Ciftci i mgr. inż. Pawła Skudniewskiego oraz praca doktorska dr. inż. Wiktora Bednarczyka zostały nagrodzone w V edycji Konkursu.

Zuzanna Krawczyk finalistką Studenckiego Nobla

Zuzanna Krawczyk

Gratulujemy naszej studentce, która znalazła się w gronie finalistów Studenckiego Nobla w kategorii Nauki Techniczne.

Spotkanie z przedstawicielami GE Gas Power

grafika GE Gas Power

7 czerwca 2022 roku odwiedzili nas przedstawiciele GE Gas Power. Nasi goście opowiedzieli o praktykach i programie Edison Engineering Development.

Obrona rozprawy doktorskiej

Studenci w togach i biretach

5 lipca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej.

Seminarium Nauka-Przemysł

Grafika wydarzenia

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników i absolwentów WIM PW do wzięcia udziału w Seminarium Nauka-Przemysł, które jest cyklicznie organizowane na Wydziale Inżynierii Materiałowej.

Prof. Agnieszka Jastrzębska wśród najbardziej wpływowych specjalistek od sztucznej inteligencji

Grafika ilustrująca listę TOP-100 Women in AI

Ekspertki z Politechniki Warszawskiej znalazły się w zestawieniu TOP-100 Women in AI – nierangowanej liście Polek i cudzoziemek pracujących w Polsce, które zawodowo zajmują się tematyką sztucznej inteligencji.

Dr inż. Donata Kuczyńska-Zemła laureatką Programu Start

grafika FNP

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki konkursu START 2022. Prestiżowe stypendia otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców, a wśród nich dr inż. Donata Kuczyńska-Zemła.

Noc Muzeów na PW

plakat

Jak wyglądają zakamarki PW niedostępne na co dzień? Gdzie najczęściej można spotkać naszych rektorów? Czy w świecie inżynierów jest miejsce na zabawę? Żądnych wiedzy i naukowych przygód zapraszamy na Politechnikę wieczorem 14 maja. Dajcie się zaskoczyć!

Obrony rozpraw doktorskich

Studenci w togach i biretach

3 czerwca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędą się dwie obrony rozpraw doktorskich.

Erasmus+: Blended Intensive Programme

Od 2022 roku program Erasmus+ umożliwia udział w wyjazdach krótkoterminowych na kursy organizowane przez inne uczelnie, tzw. Blended Intensive Programme. Oferta skierowana jest do studentów studiów I, II i III stopnia.

STENA Recycling trainee - nowy międzynarodowy program stażowy

plakat programu przestawiający uśmiechniętą młodą kobietę

Płatny program stażowy dedykowany jest studentom i studentkom kierunków związanych z inżynierią produkcji, technologią przetwarzania materiałów, inżynierią środowiska i zarządzaniem w branży przemysłowej.

Materials Sciences w rankingu QS by Subject

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

W najnowszej edycji rankingu QS by Subject ponownie zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Materials Sciences.

19. edycja Konkursu Wiedzy o Materiałach

plakat konkursu

Znamy już wyniki Konkursu Wiedzy o Materiałach skierowanego do uczniów szkół średnich. Trzech Laureatów będzie mogło rozpocząć studia I stopnia od października 2022 lub 2023 roku.

Dodatkowa rekrutacja na wyjazdy Erasmus+

Studenci siedzący na schodach z laptopem

W dniach 7-24 kwietnia będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023.