Aktualności

Doktorantka WIM w Zarządzie Rady Doktorantów PW

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Miło nam poinformować, że Gabriela Komorowska została wybrana do Zarządu Rady Doktorantów podczas posiedzenia, które odbyło się 28 stycznia 2021 roku. Gabriela będzie odpowiedzialna za wydarzenia kulturalno-sportowe.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny Inżynieria Materiałowa za rok 2020.

Specjalne wydanie czasopisma "Materials"

plakat

Profesor Katarzyna Konopka, Guest Editor wydania specjalnego (Special Issue) w czasopiśmie Materials (140 pkt, IF 3.057) zaprasza do nadsyłania manuskryptów. Tematyka numeru ”Advances in Metal and Ceramic Matrix Composites”.

Studentki WIM PW w nowym składzie władz SSPW

Studentki WIM PW

Miło nam poinformować, że trzy nasze studentki: Klaudia Anuszewska, Aleksandra Padykuła i Karina Tomborek znalazły się w nowym składzie Kolegium Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.

Obrony rozpraw doktorskich

Informacja nt. zbliżających się obron prac doktorskich na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. 

Nasi naukowcy w World’s TOP 2% Scientists 2019

Zdjęcie przedstawiające mikroskop

Prof. Małgorzata Lewandowska i prof. Tadeusz Kulik znaleźli się na liście najczęściej cytowanych dwóch procent naukowców na świecie. Zestawienie World’s TOP 2% Scientists, które opublikowano na łamach czasopisma „PLOS Biology Journal”, zostało przygotowane przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier oraz firmą SciTech Strategies.

#materiałmiesiąca | Piękne i funkcjonalne - nanokwiaty

nanokwiaty - obraz mikroskopowy

Obserwacje struktur materiałów pod mikroskopem stanowią źródło fascynacji studentów inżynierii materiałowej ze względu na kolory i kształty, które można zaobserwować.

Kierunek "Inżynieria Materiałowa" z certyfikatem PKA

W grudniu 2020 roku Polska Komisja Akredytacyjna przyznała certyfikaty doskonałości kształcenia. Kierunek "Inżynieria Materiałowa" otrzymał wyróżnienie w kat. Zawsze dla studenta – doskonałość we wsparciu rozwoju studentów.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej nr 1 na semestr letni 2020/2021

Do 12 stycznia 2021 roku prowadzona była rejestracja do Szkół Doktorskich.

Politechnika Warszawska ze wsparciem z Funduszy Europejskich

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba i Wicemarszałek Wiesław Raboszuk, fot. funduszedlamazowsza.eu

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę infrastruktury badawczej oraz stworzenie unikatowego centrum badawczo-rozwojowego. Projekt realizowany będzie przez sześć wydziałów PW: Wydział Fizyki, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Wydział Chemiczny, Wydział Elektryczny, Wydział Inżynierii Materiałowej, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Pomagamy uwolnić Złomka

Plakat promujący zbiórkę sprzętu komputerowego dla dzieci

Włączamy się do akcji pomocy uczniom wykluczonym cyfrowo. Wolontariusze poszukiwani!

Specjalne wydanie czasopisma "Materials"

plakat

Prof. Dariusz Oleszak, Guest Editor specjalnego wydania (Special Issue) w czasopiśmie Materials (140 pkt.) zaprasza do nadsyłania manuskryptów.

Konkurs Stena Circular Economy Award

plakat konkursowy

Celem konkursu jest inspirowanie środowiska akademickiego oraz firm do poszukiwania, wdrażania i promowania rozwiązań zgodnych z założeniami gospodarki cyrkularnej. Konkurs ma trzy kategorie. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla studentów, którzy zaproponują wdrożenie GOZ przydatne dla biznesu lub akcję społeczną promującą ideę GOZ.

Znamy wyniki rankingu EngiRank

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Politechnika Warszawska jest najlepszą uczelnią wg rankingu EngiRank, który ocenia uczelnie z trzynastu europejskich krajów. W części tematycznej zestawienia, w obszarze „Materials Engineering” Politechnika Warszawska zajęła 2 miejsce spośród 139 ocenianych uczelni.

BEYOND POB – nowy konkurs w ramach programu IDUB

zdjęcie mikroskopu

Do 18 stycznia 2021 roku trwa nabór wniosków w konkursie BEYOND POB w ramach projektu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”. Tematyka grantów powinna dotyczyć obszarów badawczych ujętych w aktualnym wykazie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Naukowcy z WIM PW laureatami konkursów NCN

Zdjęcie do artykułu

Pod koniec listopada poznaliśmy wyniki konkursów Narodowego Centrum Nauki OPUS 19 i PRELUDIUM 19. Z radością informujemy, że wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania są projekty zgłoszone przez naszych naukowców i realizowane przez konsorcja z udziałem Wydziału.

#materiałmiesiąca | Usłysz o nich

Metamateriały

Przyszło nam żyć w czasach zdalnej pracy i nauki, co oznacza, że więcej czasu spędzamy w domu. Czy przejawia się to ciszą i spokojem? Niekoniecznie. Dźwięki otaczają nas zawsze i wszędzie. W tym Materiale Miesiąca kierujemy uwagę na bardzo niecodzienną grupę materiałów, wyjątkową do tego stopnia, że nie są to materiały w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Na scenę wychodzą metamateriały akustyczne.

Szkolenie on-line - oferta Biura Karier PW

Rozmowa kwalifikacyjna to szkolenie on-line dla wchodzących na rynek pracy. Wydarzenie dedykowane było dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak dobrze zaprezentować się przed pracodawcą i dostać dobrą pracę.

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Nagroda Inteligentego Rozwoju 2020

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości

OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania

plakat

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zorganizowało kontynuację otwartego spotkania zdalnego z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni”. Prelegentami byli: Andrzej Dragan (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski), Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska) i Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński).

Tematy rozpraw doktorskich do SD1 na sem. letni 2020/21

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania tematów rozpraw doktorskich do Szkoły Doktorskiej nr 1 na semestr letni r.a. 2020/2021.

Laureaci Złotej Kredy 2020

logo Złotej Kredy

Dla dydaktyków z Politechniki Warszawskiej to wyjątkowe wyróżnienie, bo przyznają je studenci. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie ma tradycyjnej Gali, podczas której zwycięzcy odbierają nagrody. Nie zmienia się jednak uznanie dla zaangażowania i pasji tych, którzy przekazują wiedzę i inspirują do pracy. 

CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO®

W dniach 17-18 listopada 2020 roku odbyło się unikatowe wydarzenie dla branży kompozytowej CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® łączące świat nauki ze światem biznesu. Organizatorami byli Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych oraz Politechnika Warszawska. Na uczestników czekało 10 godzin prezentacji, konsultacji i dyskusji z cenionymi specjalistami z Polski i zagranicy.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

inauguracja

Dziękujemy serdecznie za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Projektor Kariery

biuro karier

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów do skorzystania z Projektora kariery -projektu prowadzonego w ramach NERW PW Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca – zad. 42, skierowanego do studentów studiów inżynierskich/licencjackich (od 4 semestru) oraz magisterskich.