Aktualności

Prof. Małgorzata Lewandowska w Radzie Doskonałości Naukowej

prof. Małgorzata Lewandowska

Pani Profesor będzie uczestniczyć w pracach Zespołu II Nauk Inżynieryjno-Technicznych jako przedstawicielka dyscypliny Inżynieria Materiałowa w kadencji na lata 2024-2027.

Ranking World’s TOP 2% Scientists 2022

Zdjęcie przedstawiające mikroskop

Czworo przedstawicieli naszego Wydziału znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier. Ranking pokazuje najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie - ich publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Nowe indywidualne zajęcia z PZL Mielec

fot. PZL Mielec

Zapraszamy studentów VII sem. studiów I st. i studiów II st. do realizacji dwóch projektów badawczych we współpracy z PZL Mielec - Lockheed Martin Company.

Obrony rozpraw doktorskich

W dniach 03, 15 i 17 listopada 2023 roku w sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich.

Akcja stypendialna na rok akademicki 2023/2024

studenci

Do 16 października 2023 roku można złożyć wniosek o stypendium socjalne, dla osób z niepełnosprawnością, rektora.

Konkurs Prac Dyplomowych im. Prof. Jerzego I. Skowrońskiego

Do 16 października 2023 roku przyjmowane są prace dyplomowe z zakresu elektrotechnologii, wysokich napięć lub materiałów elektrotechnicznych.

Konkurs o Nagrodę ABB

grafika konkursowa

21 edycja konkursu obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim.

VII Edycja Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową

logo związku

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych. Konkurs dotyczy prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich obronionych w roku akademickim 2022/2023.

Połączona międzynarodowa konferencja RQ17 i ISMANAM 27 na PW

Conference Photo

W dniach 20-25 sierpnia 2023 r. Wydział Inżynierii Materiałowej zorganizował na Politechnice Warszawskiej międzynarodową konferencję RQ17 i ISMANAM 27. Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinie szkieł metalicznych i innych materiałów amorficznych, materiałów nanokrystalicznych i innych materiałów metastabilnych, ich przetwarzania, struktury, właściwości i zastosowań.

Składanie dokumentów - II tura rekrutacji

studenci

Wszystkim, którzy zakwalifikowali się na studia w drugiej turze naborów na kierunku Inżynieria Materiałowa serdecznie gratulujemy. Kolejnym krokiem w procesie rekrutacji jest złożenie dokumentów.

Badania stali do zastosowań w reaktorach termojądrowych

Elektrownia jądrowa

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu SONATINA 7. Wśród jego laureatek jest dr inż. Barbara Wieluńska-Kuś.

Informacje dla studentów I roku

Najważniejsze informacje dla osób, które w październiku 2023 roku rozpoczynają studia I stopnia.

Wyniki konkursu na Zespołowe Granty Dziekańskie dla Doktorantów

Mikroskop

W wyniku oceny złożonych wniosków, zgodnie z Zarządzeniem Dziekana z dnia 19 lipca 2023 roku, przyznano 8 Zespołowych Grantów Dziekańskich dla Doktorantów Szkoły Doktorskiej PW w roku 2023.

Oferta dla osób planujących doktorat w r.a. 23/24

Dr inż. Witold Chromiński zaprasza do udziału w projekcie „Opracowanie składu chemicznego i obróbki cieplnej nowego, umacnianego wydzieleniowo stopu Al o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej”, finansowanego ze środków NCN. Proponowany temat doktoratu to "Controlling precipitation phenomena in AlMgSi alloys via microalloying".

Zespołowe Granty Dziekańskie dla Doktorantów

Celem konkursu jest wsparcie działalności naukowej młodych naukowców poprzez umożliwienie realizacji projektów w ramach współpracy międzyzakładowej.

Wyniki rekrutacji

Gratulujemy przyjęcia na studia!

Obrony rozpraw doktorskich we wrześniu

studenci przed Gmachem Głównym Politechniki

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniach 11 i 28 września 2023 roku w Sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich.

Powstał LOP Inżynieria Materiałowa

Podpisanie porozumienia

28 czerwca 2023 r. zostało podpisane porozumienie dotyczące utworzenia na Wydziale Inżynierii Materiałowej nowej komórki lokalnego wsparcia administracyjnego projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych pn. LOP Inżynieria Materiałowa.

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

aparatura badawcza

Studia na najwyższym poziomie!

zdjęcie przedstawia studentów w Dużej Auli Gmachu Głównego PW

Pierwsze miejsce w Rankingu Kierunku Studiów Perspektyw

Dołącz do zespołu naukowców uczestniczących w programach EURatom

obraz przedstawiający atom

W związku z rozszerzeniem działalności w ramach wspomnianego projektu poszukujemy osób, które chciałyby napisać prace inżynierskie lub magisterskie związane tematycznie z budową reaktora fuzyjnego.

Konkurs MOBILITY PW skierowany do doktorantów

12 czerwca 2023 r. otwarty został IX konkurs w ramach programu Mobility PW. Edycja ta jest skierowana do doktorantów - uczestników szkoły doktorskiej PW. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca 2023 roku.

Naukowcy z PW zaangażowani w badania Jowisza

Zdjęcie przedstawiające Jowisza

To jeden z najgłośniejszych kosmicznych projektów ostatnich miesięcy. Bezzałogowa sonda kosmiczna JUICE ma dostarczyć informacji o Jowiszu i jego księżycach. W projekcie uczestniczą polskie firmy, uczelnie i instytucje, w tym Politechnika Warszawska.

Wydział Inżynierii Materiałowej PW samowystarczalny energetycznie? - nowy odcinek podcastu

grafika podcastu

Rozmowa z profesorem Tomaszem Wejrzanowskim, który wraz z zespołem badawczym pracuje nad pilotażową instalacją wytwarzania i magazynowania energii, która oparta będzie o efektywne i trwałe technologie fotowoltaiczne i bateryjne, zintegrowane inteligentnymi układami energoelektrycznymi. Instalacja zostanie zlokalizowana na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Jeżeli projekt uda się zrealizować, może on doprowadzić do sytuacji, w której wydział będzie samowystarczalny energetycznie.

Godło „Teraz Polska” dla technologii z PW

Laureaci konkursu „Teraz Polska” podczas uroczystości w Belwederze

Nasza spółka spin-off ADJ Nanotechnology oraz Politechnika Warszawska w gronie laureatów konkursu „Teraz Polska” w kategorii innowacje.