Aktualności

Oferta Instytutu Badań Kosmetyków

fot. https://drkoziej.com

Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków poszukuje studentki lub studenta zainteresowanego napisaniem pracy magisterskiej pt. "Wpływ oddziaływania produktów kosmetycznych na strukturę i właściwości włosów". Praca będzie wykonywana we współpracy z Instytutem Badań Kosmetyków, dyplomant będzie prowadzony przez opiekuna z WIM PW oraz opiekuna z Instytutu.

Projekt badawczy prof. Jarosława Mizery z dofinansowaniem IDUB

Projekt pn. „Wytwarzanie hybrydowe nadstopu niklu Inconel 713C w oparciu o technologię przyrostową LPBF na podłożach odlewniczych - mikrostruktura, właściwości oraz ich aberracje” otrzymał grant badawczy w ramach konkursu Technologie Materiałowe-3.

Stypendysta / doktorant w projekcie Sonata16

zdjęcie sprzętu badawczego

Zatrudniona osoba będzie uczestniczyć w realizacji projektu Sonata16 pt. „Opracowanie składu chemicznego i obróbki cieplnej nowego, umacnianego wydzieleniowo stopu Al o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej”

Prof. Krzysztof Rożniatowski Prezesem PTSt

10 grudnia 2021 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej odbył się Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Stereologicznego. Na Zjeździe tym wybrany został na kadencję 2021-2025 nowy Prezes Towarzystwa. Został nim dr hab. inż. Krzysztof Rożniatowski, prof. PW.

Seminarium Naukowe Wydziału Inżynierii Materiałowej PW

seminarium

10 grudnia 2021 roku o godz. 10:15 odbyło się kolejne Seminarium Naukowe WIM PW.

Nasza doktorantka rozpocznie projekt badawczy z dofinansowaniem NCN

Miło nam poinformować, że projekt "Wykorzystanie metod inżynierii biomateriałów do opracowania modelu tkankowego zdrowej i zmienionej nowotworowo kości w celu badania inwazji komórek kostniakomięsaka" mgr inż. Ewy Walejewskiej znalazł się na liście rankingowej programu PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki.

Nasza Studentka w jednym ze zwycięskich zespołów Foodhatonu

Zuzanna Krawczyk wraz z zespołem „Malinowy Band” zajęła III miejsce w Challenge Labs, którego organizatorem jest EIT Food - Wspólnota Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

#materiałmiesiąca | Magia kieszonkowych ogrzewaczy

zima

Zbliża się zima, czyli czas na jazdę na łyżwach, picie gorącej czekolady i pieczenie świątecznych pierniczków. Jednak jest to również pora mrozów i spadającego z nieba białego puchu. Warto jest więc zaopatrzyć się w kożuch, czapkę, szalik, rękawiczki… W dzisiejszym #materiałmiesiąca przybliżymy wam sposób działania substytutu, czy też dodatku do tych ostatnich – mowa będzie o ogrzewaczach do rąk.

Szukamy specjalisty ds. zamówień publicznych

Wydział Inżynierii Materiałowej poszukuje osoby na stanowisko specjalisty ds. zamówień publicznych w pełnym wymiarze czasu pracy.

Akademicki punkt szczepień

grafika dot. szczepień

W stacjonarnym punkcie szczepień zorganizowanym dla Politechniki Warszawskiej została uruchomiona rejestracja na szczepienia preparatem Pfizer. Studenci, doktoranci i pracownicy PW mogą zapisywać się na szczepienie pierwszą, drugą i przypominającą dawką.

Kolejny projekt badawczy otrzyma dofinansowanie NCN

Miło nam poinformować, że projekt Zespołu Badawczego prof. dr. hab. inż. Wojciecha Święszkowskiego otrzyma dofinansowanie w ramach programu OPUS 20 + LAP.

Nasi naukowcy w World’s TOP 2% Scientists 2020

Prof. Tadeusz Kulik, prof. Małgorzata Lewandowska i prof. Wojciech Święszkowski znaleźli się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Kiermasz Świąteczny PW

Kiermasz świąteczny

W tym roku powróciliśmy do szczególnej tradycji, która podbiła serca naszej społeczności - jarmarku świątecznego przed Gmachem Głównym PW. Wszystkich studentów, pracowników, a także mieszkańców Warszawy Plac Politechniki gościł 2 i 3 grudnia!

CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® 3.0

W dniach 18 i 19 listopada 2021 roku odbyła się trzecia edycja konferencji online dla branży materiałów kompozytowych w Polsce, organizowana przez Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Politechnikę Warszawską. Patronat nad wydarzeniem objął Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych.

Spin-off Amazemet z tytułem „Innowacyjna Firma”

fot. Rafał Chwalczuk

W XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Politechnika Warszawska, jako partner konkursu, przyznała nagrody specjalne. W kategorii „Innowacyjna Firma” wyróżniono Amazemet – spółkę spin-off PW, którą tworzą naukowcy z naszego Wydziału. 

Laureaci Złotej Kredy 2021

logo Złotej Kredy

23 października 2021 roku odbyła się 13. Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżniono najlepszych nauczycieli akademickich. Tym razem nagrody wręczono w czterech kategoriach: najlepszy wykładowca, najlepszy prowadzący ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria, najlepszy prowadzący zajęcia w języku angielskim oraz najbardziej przyjazny studentom „Złote Serce”.

#materiałmiesiąca | Poczuj się bezpiecznie

Nareszcie weekend! To trzeba się zabrać za sprzątanie, bo w trakcie tygodnia nie ma czasu. Wrzucę pranie, wstawię zmywarkę, wstawię obiad do piekarnika i może jeszcze zdążę wysuszyć głowę suszarką. Nagle pstryk i wszystko cichnie. Nie słyszę już wirowania pralki, szum wody w zmywarce ucichł, a ja dalej stoję z mokrą głową.

Obrony rozpraw doktorskich

3 grudnia 2021 roku odbędą się dwie obrony rozpraw doktorskich na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Seminarium SzZTChiM

plakat

Seminarium inaugurujące rok akademicki 2021/2022 w Szkole Zaawansowanych Technologii Chemicznych i Materiałowych Politechniki Warszawskiej odbyło się 8 listopada 2021 roku o godz. 14:00 w Auli im. Prof. Wyrzykowskiego.

Nasi naukowcy na Formnext 2021

AMAZEMET

Spółki spin-off Politechniki Warszawskiej  - AMAZEMET i MaterialsCare, będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania w druku 3D na targach Formnext. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2021 roku we Frankfurcie.

Stypendium pod choinkę 2021

Szukamy zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Jeśli bierzesz udział w konkursach naukowych, sportowych lub artystycznych, działasz w kole naukowym, uczestniczysz w różnorodnych projektach, a być może także popularyzujesz naukę wśród dzieci i dorosłych — prześlij swoje zgłoszenie!

Rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest poprzez aplikację USOSweb w dniach 25 października – 7 listopada 2021 r. Termin składania dokumentów w Dziekanacie upływa 8 listopada 2021 roku.

Seminarium Nauka-Przemysł

Zapraszamy studentów i pracowników WIM PW do wzięcia udziału w Seminarium Nauka-Przemysł, które odbędzie się 6 października 2021 roku o godz. 9:00.

Obrona rozprawy doktorskiej

19 listopada 2021 roku o godzinie 13:15 w Auli im. Prof. J. Wyrzykowskiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Majchrowicza pt. "Mikrostruktura i właściwości modelowych stopów Mg-Sn przetwarzanych w procesie walcowania z udziałem odkształceń ścinających".

Nasz doktorant laureatem programu LIDER

fot. NCBR

Serdecznie gratulujemy mgr. inż. Bartłomiejowi Przybyszewskiemu, który otrzyma dofinansowanie NCBR do projektu "Transparentne powłoki o podwyższonych właściwościach samoczyszczących i lodofobowych".