Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej

Studenci w togach i biretach

5 lipca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej.

Seminarium Nauka-Przemysł

Grafika wydarzenia

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników i absolwentów WIM PW do wzięcia udziału w Seminarium Nauka-Przemysł, które jest cyklicznie organizowane na Wydziale Inżynierii Materiałowej.

Prof. Agnieszka Jastrzębska wśród najbardziej wpływowych specjalistek od sztucznej inteligencji

Grafika ilustrująca listę TOP-100 Women in AI

Ekspertki z Politechniki Warszawskiej znalazły się w zestawieniu TOP-100 Women in AI – nierangowanej liście Polek i cudzoziemek pracujących w Polsce, które zawodowo zajmują się tematyką sztucznej inteligencji.

Dr inż. Donata Kuczyńska-Zemła laureatką Programu Start

grafika FNP

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki konkursu START 2022. Prestiżowe stypendia otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców, a wśród nich dr inż. Donata Kuczyńska-Zemła.

Noc Muzeów na PW

plakat

Jak wyglądają zakamarki PW niedostępne na co dzień? Gdzie najczęściej można spotkać naszych rektorów? Czy w świecie inżynierów jest miejsce na zabawę? Żądnych wiedzy i naukowych przygód zapraszamy na Politechnikę wieczorem 14 maja. Dajcie się zaskoczyć!

Obrony rozpraw doktorskich

Studenci w togach i biretach

3 czerwca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędą się dwie obrony rozpraw doktorskich.

Erasmus+: Blended Intensive Programme

Od 2022 roku program Erasmus+ umożliwia udział w wyjazdach krótkoterminowych na kursy organizowane przez inne uczelnie, tzw. Blended Intensive Programme. Oferta skierowana jest do studentów studiów I, II i III stopnia.

STENA Recycling trainee - nowy międzynarodowy program stażowy

plakat programu przestawiający uśmiechniętą młodą kobietę

Płatny program stażowy dedykowany jest studentom i studentkom kierunków związanych z inżynierią produkcji, technologią przetwarzania materiałów, inżynierią środowiska i zarządzaniem w branży przemysłowej.

Materials Sciences w rankingu QS by Subject

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

W najnowszej edycji rankingu QS by Subject ponownie zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Materials Sciences.

19. edycja Konkursu Wiedzy o Materiałach

plakat konkursu

Znamy już wyniki Konkursu Wiedzy o Materiałach skierowanego do uczniów szkół średnich. Trzech Laureatów będzie mogło rozpocząć studia I stopnia od października 2022 lub 2023 roku.

Dodatkowa rekrutacja na wyjazdy Erasmus+

Studenci siedzący na schodach z laptopem

W dniach 7-24 kwietnia będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023.

Nasza studentka laureatką stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Zuzanna Krawczyk stojąca w Gmachu Głównym PW

Zuzanna Krawczyk, studentka I semestru studiów magisterskich, otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2021/2022. Zuzanna jest jedną z sześciu osób na liście, które studiują kierunek "Inżynieria materiałowa".

Nasza studentka na liście "25 under 25"

Julia Kosińska

30 marca 2022 roku firma McKinsey & Company wraz z miesięcznikiem „Forbes” ogłosiła zwycięzców 4. edycji plebiscytu "25 under 25". Jesteśmy dumni z Julii Kosińskiej, która została  jedną z tegorocznych Laureatek.

Innowacje w Przemyśle - konkurs dla studentów

EXPO Katowice S.A. i Redakcja Miesięcznika „Napędy i Sterowanie” zapraszają do udziału w konkursie "Innowacje w Przemyśle". Do Konkursu mogą przystąpić zarówno indywidualni studenci jak i koła naukowe lub zespoły studentów.

Obrony rozpraw doktorskich

Uśmiechnięci studenci w togach i biretach stojący przed Gmachem Głównym

13 i 20 maja 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędą się obrony rozpraw doktorskich.

Podnosimy jakość kształcenia dzięki grantom dydaktycznym

W sierpniu 2021 roku poznaliśmy wyniki pierwszego konkursu na granty dydaktyczne IDUB PW. Do finansowania zakwalifikowano 10 projektów, w tym projekt prof. Wojciecha Święszkowskiego pn. „Nowa jakość kształcenia w obszarze inżynierii tkankowej”. Grant umożliwił modyfikację i przeprowadzenie przedmiotu obieralnego „Tissue engineering” na specjalności anglojęzycznej „Biomaterials” na studiach drugiego stopnia na WIM PW.
 

Walne zebranie Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

16 marca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej w Auli im. Profesora Jerzego W. Wyrzykowskiego odbyło się Walne Zebranie Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego.

Konkurs na staż post-doktorski

Politechnika Warszawska i Fundacja Dekaban ogłaszają konkurs na staż post-doktorski w roku akademickim 2022/2023 na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor, Michigan, USA.

Oferta dla studentów

Dr inż. Mirosław Kruszewski z Uczelnianego Centrum Badawczego „Materiały funkcjonalne” prowadzi projekt „Efektywne bariery dyfuzyjne do zastosowań w systemach do konwersji energii” w ramach Programu Lider NCBR. Naukowiec zaprasza do współpracy studentów, którzy chcieliby realizować pracę dyplomową (inżynierską lub magisterską) związaną z tematyką projektu.

Dr inż. Agnieszka Krawczyńska laureatką konkursu SONATA BIS

Projekt dr inż. Agnieszki Krawczyńskiej znalazł się na liście projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu SONATA BIS 11. Wyniki konkursu NCN ogłosił 24 lutego 2022 roku. Nasza badaczka otrzyma ponad 2 mln zł na prowadzenie projektu pn. „Kształtowanie mikrostruktury materiałów metalicznych w celu poprawy ich właściwości antybakteryjnych”.

Erasmus+ - spotkanie informacyjne

10 marca 2022 roku odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone wyjazdom w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023. Spotkanie poprowadził prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski, Pełnomocnik Dziekana ds. Międzynarodowych i Krajowych Programów Edukacyjnych.

Zbiórki dla Ukrainy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej dział centralny punkt zbiórki rzeczowej. Uczelnia zbiera także środki, które będą przekazane Narodowemu Bankowi Ukrainy.

Solidarni z Ukrainą

Oficjalne stanowisko Politechniki Warszawskiej

Konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej

Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.

Informacja dla studentów I roku studiów magisterskich

Przyszłych studentów studiów II-go stopnia zapraszamy w dniach 23–24 lutego 2022 roku w godz. 9:00–15:00 do Dziekanatu.