Spin-off Amazemet laureatem konkursu „Innowator Mazowsza”

Zdjęcie z Gali Finałowej Konkursu

Fot. Rafał Chwalczuk

Spółka zajęła 2. miejsce w kategorii Innowacyjna Firma za aplikację safeEtch, służącą automatyzacji procesu post-procesingu druku 3D z metalu.

17 listopada 2022 roku odbyła się Gala Finałowa konkursu „Innowator Mazowsza”, podczas której Samorząd Województwa Mazowieckiego nagrodził najlepsze rozwiązania innowacyjne. Konkurs był podzielony na dwie kategorie – innowacyjna firma i innowacyjny naukowiec.
 

Spółka AMAZEMET sp. z o.o. powstała na bazie prowadzonych od 2016 roku na Politechnice Warszawskiej prac badawczo-rozwojowych związanych z wytwarzaniem nowych materiałów, w szczególności metalicznych materiałów proszkowych do druku 3D oraz wytwarzaniem in-situ nanokompozytów metodą przetapiania laserowego.

Obecnie główną specjalizacją spółki są wysokotemperaturowe technologie ultradźwiękowe i urządzenia do atomizacji proszków metali, w tym atomizacja proszków pod marką "rePowder" oraz wspomaganie procesów odlewniczych. Spółka dostarcza zintegrowane rozwiązania z zakresu technologii wytwarzania nowoczesnych materiałów oraz usprawnień obecnych procesów produkcyjnych.

 
Szczegółowe informacje nt. XIV edycji konkursu „Innowator Mazowsza” znajdują się na stronie https://innowacyjni.mazovia.pl.