Aktualności

#materiałmiesiąca | Magia kieszonkowych ogrzewaczy

zima

Zbliża się zima, czyli czas na jazdę na łyżwach, picie gorącej czekolady i pieczenie świątecznych pierniczków. Jednak jest to również pora mrozów i spadającego z nieba białego puchu. Warto jest więc zaopatrzyć się w kożuch, czapkę, szalik, rękawiczki… W dzisiejszym #materiałmiesiąca przybliżymy wam sposób działania substytutu, czy też dodatku do tych ostatnich – mowa będzie o ogrzewaczach do rąk.

Szukamy specjalisty ds. zamówień publicznych

Wydział Inżynierii Materiałowej poszukuje osoby na stanowisko specjalisty ds. zamówień publicznych w pełnym wymiarze czasu pracy.

Akademicki punkt szczepień

grafika dot. szczepień

W stacjonarnym punkcie szczepień zorganizowanym dla Politechniki Warszawskiej została uruchomiona rejestracja na szczepienia preparatem Pfizer. Studenci, doktoranci i pracownicy PW mogą zapisywać się na szczepienie pierwszą, drugą i przypominającą dawką.

Kolejny projekt badawczy otrzyma dofinansowanie NCN

Miło nam poinformować, że projekt Zespołu Badawczego prof. dr. hab. inż. Wojciecha Święszkowskiego otrzyma dofinansowanie w ramach programu OPUS 20 + LAP.

Nasi naukowcy w World’s TOP 2% Scientists 2020

Prof. Tadeusz Kulik, prof. Małgorzata Lewandowska i prof. Wojciech Święszkowski znaleźli się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Kiermasz Świąteczny PW

Kiermasz świąteczny

W tym roku powróciliśmy do szczególnej tradycji, która podbiła serca naszej społeczności - jarmarku świątecznego przed Gmachem Głównym PW. Wszystkich studentów, pracowników, a także mieszkańców Warszawy Plac Politechniki gościł 2 i 3 grudnia!

CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® 3.0

W dniach 18 i 19 listopada 2021 roku odbyła się trzecia edycja konferencji online dla branży materiałów kompozytowych w Polsce, organizowana przez Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Politechnikę Warszawską. Patronat nad wydarzeniem objął Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych.

Spin-off Amazemet z tytułem „Innowacyjna Firma”

fot. Rafał Chwalczuk

W XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Politechnika Warszawska, jako partner konkursu, przyznała nagrody specjalne. W kategorii „Innowacyjna Firma” wyróżniono Amazemet – spółkę spin-off PW, którą tworzą naukowcy z naszego Wydziału. 

Laureaci Złotej Kredy 2021

logo Złotej Kredy

23 października 2021 roku odbyła się 13. Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżniono najlepszych nauczycieli akademickich. Tym razem nagrody wręczono w czterech kategoriach: najlepszy wykładowca, najlepszy prowadzący ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria, najlepszy prowadzący zajęcia w języku angielskim oraz najbardziej przyjazny studentom „Złote Serce”.

#materiałmiesiąca | Poczuj się bezpiecznie

Nareszcie weekend! To trzeba się zabrać za sprzątanie, bo w trakcie tygodnia nie ma czasu. Wrzucę pranie, wstawię zmywarkę, wstawię obiad do piekarnika i może jeszcze zdążę wysuszyć głowę suszarką. Nagle pstryk i wszystko cichnie. Nie słyszę już wirowania pralki, szum wody w zmywarce ucichł, a ja dalej stoję z mokrą głową.

Obrony rozpraw doktorskich

3 grudnia 2021 roku odbędą się dwie obrony rozpraw doktorskich na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Seminarium SzZTChiM

plakat

Seminarium inaugurujące rok akademicki 2021/2022 w Szkole Zaawansowanych Technologii Chemicznych i Materiałowych Politechniki Warszawskiej odbyło się 8 listopada 2021 roku o godz. 14:00 w Auli im. Prof. Wyrzykowskiego.

Nasi naukowcy na Formnext 2021

AMAZEMET

Spółki spin-off Politechniki Warszawskiej  - AMAZEMET i MaterialsCare, będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania w druku 3D na targach Formnext. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2021 roku we Frankfurcie.

Stypendium pod choinkę 2021

Szukamy zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Jeśli bierzesz udział w konkursach naukowych, sportowych lub artystycznych, działasz w kole naukowym, uczestniczysz w różnorodnych projektach, a być może także popularyzujesz naukę wśród dzieci i dorosłych — prześlij swoje zgłoszenie!

Rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest poprzez aplikację USOSweb w dniach 25 października – 7 listopada 2021 r. Termin składania dokumentów w Dziekanacie upływa 8 listopada 2021 roku.

Seminarium Nauka-Przemysł

Zapraszamy studentów i pracowników WIM PW do wzięcia udziału w Seminarium Nauka-Przemysł, które odbędzie się 6 października 2021 roku o godz. 9:00.

Obrona rozprawy doktorskiej

19 listopada 2021 roku o godzinie 13:15 w Auli im. Prof. J. Wyrzykowskiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Majchrowicza pt. "Mikrostruktura i właściwości modelowych stopów Mg-Sn przetwarzanych w procesie walcowania z udziałem odkształceń ścinających".

Nasz doktorant laureatem programu LIDER

fot. NCBR

Serdecznie gratulujemy mgr. inż. Bartłomiejowi Przybyszewskiemu, który otrzyma dofinansowanie NCBR do projektu "Transparentne powłoki o podwyższonych właściwościach samoczyszczących i lodofobowych".

Drużyna z PW tryumfowała podczas regat na Wiśle

Już po raz 12. z rzędu ósemka wioślarska reprezentująca Politechnikę Warszawską pokonała zespół z Uniwersytetu Warszawskiego. Jubileuszowy, 70. już wyścig odbył się 9 października 2021 r. podczas V Amatorskich Mistrzostw Warszawy w Wioślarstwie. W drużynie PW jest student naszego Wydziału.

Mistrzowie dydaktyki - nabór do II etapu

Na WIM PW będzie realizowany II etap programu "Mistrzowie dydaktyki". W związku z tym, trwa nabór uczestników do grupy tutoringowej na zajęcia "Applied Materials Science, Inżynieria materiałowa na co dzień" prowadzone przez dr. inż. Rafała Wróblewskiego.

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 na Wydziale Inżynierii Materiałowej odbyła się w dniu 30 września 2021 roku.

Seminarium aparaturowe TECHNOLUTIONS

fot. TECHNOLUTIONS

8 października 2021 roku w Auli im. Profesora Jerzego W. Wyrzykowskiego odbyły się dwa seminaria pokazowe, na których prezentowane były nowoczesne i klasyczne rozwiązania aparaturowe do badań materiałowych.

Uroczystość 30-lecia Wydziału

grafika 30lecia

1991-2021

Obrona rozprawy doktorskiej

29 października 2021 roku o godzinie 13.00 w Auli im. Prof. J. Wyrzykowskiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Kamili Mizery pt. "Elastomery uretanowe otrzymywane z zastosowaniem polioli z surowców odnawialnych".

Wykład prof. Marka Rubla z KTH Royal Institute of Technology

fot. ipicgr | pixabay.com

11 października 2021 roku o godz. 10.15 w Auli im. Profesora Jerzego Witolda Wyrzykowskiego odbył się wykład pt. "Plasma – Material Interactions in Controlled Fusion Devices & Analysis of Wall Components", który wygłosił prof. Marek Rubel.