Aktualności

Stypendium pod Choinkę - nabór wniosków

Stypendium pod Choinkę

29 października ruszyła piąta już edycja Stypendium pod Choinką. Studenci i doktoranci, którzy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością na polu promocji nauki, po raz kolejny mają szansę zdobycia specjalnego stypendium, na które środki zbierane były podczas ubiegłorocznego kiermaszu świątecznego.

Baza Access Engineering

biblioteka

Biblioteka Główna informuje, że ponownie dostępna jest baza Access Engineering - multimedialna, interaktywna, na bieżąco aktualizowana baza wiedzy z zakresu inżynierii, mechaniki, fizyki i szeroko pojętych nauk ścisłych.

Nowości na serwerach Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

zdjęcie

Zachęcamy do zapoznania się z dwiema nowymi pozycjami z zakresu inżynierii materiałowej, znajdującymi się w Katalogu Bibliotek Politechniki Warszawskiej.

Profesor Tadeusz Kulik odznaczony przez Prezydenta RP

fot. www.prezydent.pl

Podczas Inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe pracownikom naszej uczelni. Wśród uhonorowanych jest profesor Tadeusz Kulik z Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021

1 października 2020

Księgarnie Oficyny Wydawniczej PW

studenci

Do 31 października 2020 roku w księgarniach Oficyny Wydawniczej PW obowiązuje rabat w wysokości 30% na wszystkie publikacje.

Informacja dla studentów I roku 2020/2021

Najważniejsze informacje dla osób, które w październiku 2020 roku rozpoczynają studia I stopnia.

Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Celem nowych programów stypendialnych jest wsparcie rozwoju naukowo-badawczego doktorantów, m.in. poprzez wsparcie ich czynnego udziału w wydarzeniach naukowych oraz  docenienie ich wkładu w publikacje naukowe. Program stypendiów jest finansowany ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”, realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Ważna informacja dla studentów I roku!

Wszystkich zakwalifikowanych na I rok studiów pierwszego stopnia na kierunek Inżynieria Materiałowa, zapraszamy do Dziekanatu celem złożenia dokumentów wymaganych podczas procesu rekrutacji na studia.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Zdunek laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Z radością informujemy, że prof. dr hab. inż. Krzysztof Zdunek został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020, która jest wyrazem uznania za realizację projektu pt.: „Wysokiej jakości powłoki DLC wytwarzane w nowatorskim rozpylaniu magnetronowym wysokiej mocy z zastosowaniem gorącego targetu grafitowego”.

Publiczne obrony rozpraw doktorskich we wrześniu

We wrześniu 2020 roku odbędą się trzy obrony rozpraw doktorskich.

Jak leczyć nowotwory? Alternatywa dla chemioterapii

Zbadanie właściwości przeciwnowotworowych i cytotoksycznych in vitro nowej rodziny nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu (faz MXenes) oraz ich wpływu na komórki – to główny cel projektu realizowanego przez dr hab. inż. Agnieszkę Jastrzębską z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Ocena programowa PKA

Dnia 2 lipca 2020 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) podjęło uchwałę nr 397/2020 w sprawie oceny programowej na kierunku inżynieria materiałowa prowadzonym na Politechnice Warszawskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Wspomniana ocena programowa została dokonana w oparciu o raport z wizytacji Zespołu Oceniającego PKA w dniach 28-29 listopada 2019 r. Miło nam poinformować, iż wspomniana uchwała Prezydium PKA zawiera najwyższą możliwą ocenę, tj. ocenę pozytywną.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich PW - sem. zimowy r.a. 2020/2021

Rejestracja kandydatów będzie się odbywać za pośrednictwem systemu IRK (irk.pw.edu.pl) w terminie od 1 sierpnia 2020 r. (godz. 0.00) do 31 sierpnia 2020 r. (godz. 23.59).

Najlepsze studia w Polsce na kierunku inżynieria materiałowa prowadzi WIM PW

Ranking Studiów Inżynierskich 2020 miesięcznika Perspektywy po raz kolejny wykazał, że wydziałem, który najlepiej w Polsce kształci na kierunku inżynieria materiałowa jest Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Eksperci Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Miło nam poinformować, że Polska Komisja Akredytacyjna powołała na kadencję 2020-2023 trzech ekspertów z dyscypliny inżynieria materiałowa z naszego Wydziału: prof. dr hab. inż. Waldemara Kaszuwarę, dr hab. inż. Dariusza Oleszaka, prof. PW, dr hab. inż. Jerzego Roberta Sobieckiego, prof. PW.

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości za realizację projektu „Badania właściwości przeciwnowotworowych nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu – faz MXenes”.

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Miło nam poinformować, że nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców w roku 2020 uzyskali Witold Chromiński, Piotr Kwaśniak, Jakub Skibiński i Chiara Rinoldi.

#PowiedzPW

Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi. Jednostce zależy na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących inicjatyw biznesowych czy startupów na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w przyszłych działaniach.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Jarosław Żelazko

22 lipca 2020 roku o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej "Zastosowanie przekształcenia Laplace’a do wyznaczania parametrów radiacyjnych centrów defektowych w monokryształach krzemu metodą niestacjonarnej spektroskopii fotoprądowej" pana mgr. inż. Jarosława Żelazko.

Drzwi Otwarte online – część druga

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej. Zapraszamy już 1 lipca!

Certificate in Business for Engineers

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z informacją na temat Certificate in Business for Engineers, studiów podyplomowych w języku angielskim dla studentów ostatnich lat Politechniki Warszawskiej.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Mileny Koralnik

24 czerwca 2020 roku o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej pani mgr inż. Mileny Koralnik.

Biblioteka wydziałowa

Od 1 czerwca 2020 roku biblioteka wydziału będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 9.30-13.30.

Drzwi Otwarte online

Chociaż tej wiosny nie mogliśmy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy mieliśmy alternatywę. W dniach od 22 do 24 maja odbyło się wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.