Aktualności
Wykład prof. Muk Chen Ong z Uniwersytetu w Stavanger
8 kwietnia 2024 roku o godz. 12:00 prof. Muk Chen Ong wygłosi wykład pt. "Harnessing the Wind: Advances in Offshore Wind Turbines and Engineering Software Development".
Obrona rozprawy doktorskiej w kwietniu
16 kwietnia 2024 roku o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Dariusza Mężyka pt.: „Połączenie metody Mathara i cyfrowej korelacji obrazu (DIC) jako narzędzie precyzyjnego opisu naprężeń własnych w materiałach rurociągów”.
Zapisy na kurs 'Ethics And Epistemology Of AI'- ENHANCE Summer Course, Berlin
Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).
Stypendia Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Trwa nabór!
Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych założony w 1946 r. W Polsce Program Fulbrighta działa już od 1959 r. i liczy ponad 5000 absolwentów i absolwentek, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.
XXV Sympozjum “KOMPOZYTY -Teoria i praktyka”
XXVI Sympozjum Naukowe „Kompozyty Teoria i Praktyka” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2024 roku w Brennej.
Rekrutacja do 6 edycji Programu Mentoringowego ruszyła!
Absolwenci Politechniki Warszawskiej w roli mentorów i mentorek, po raz 6 będą wspierać naszych studentów w Programie Mentoringowym realizowanym przez Biuro Karier PW. Zgłoszenia można wysyłać do 15 marca 2024 roku.
Konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej
Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.
Przełomowe osiągnięcie w badaniach nad syntezą jądrową
Joint European Torus (JET), jedno z największych i najpotężniejszych urządzeń termojądrowych na świecie, wykazał zdolność do niezawodnego wytwarzania energii termojądrowej, ustanawiając jednocześnie światowy rekord energetyczny. To wybitne osiągnięcie stanowi kamień milowy w dziedzinie nauki i inżynierii termojądrowej.
Konkurs Kreuj zieloną przyszłość
Cemex Polska prowadzi nabór zgłoszeń do konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce innowacyjnych rozwiązaniach zarówno technologicznych i produktowych dla branży cementowej, betonowej lub kruszywowej. Do konkursu można zgłosić pracę obronioną w okresie pomiędzy wrześniem 2022 r. a marcem 2024.
Stypendia dla studentów rozpoczynających studia drugiego stopnia w semestrze letnim r.a. 23/24
Zgodnie z § 2 ust. 15 Regulaminu świadczeń dla studentów PW na rok akademicki 2023/2024 informujemy, że akcja stypendialna w semestrze letnim w roku akademickim 2023/2024 jest prowadzona od 19 lutego br., a termin składania wniosków upływa z dniem 4 marca br.
Obrony rozpraw doktorskich w marcu
21 i 22 marca 2024 roku w sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich
Znamy laureatów konkursu YOUNG PW II
Dr inż. Marta Lipińska oraz doktoranci: Anna Czajka, Gabriela Komorowska i Tomasz Choma otrzymają dofinansowanie z programu IDUB PW.
Konkurs o Nagrodę Jana Czochralskiego
Zapraszamy do udziału w VI edycji Konkursu o Nagrodę Jana Czochralskiego i przesyłania prac dotyczących zagadnień z obszaru działalności naukowo-technicznej patrona konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2024.
II edycja Warsztatów Epitaksji z Łukasiewicz - IMiF
Nasi studenci pod opieką prof. Krzysztofa Zdunka wzięli udział w drugiej edycji Warsztatów Epitaksji w Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki należącego do Sieci Badawczej Łukasiewicz. Warsztaty z ramienia Instytutu koordynowała doktor Kinga Kościewicz, nasza absolwentka.
Obrona rozprawy doktorskiej w lutym
23 lutego 2024 roku o godz. 14.00 w sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Elżbiety Pietrzykowskiej pt.: „Wytwarzanie bioresorbowalnych kompozytów z nanohydroksyapatytu do zastosowania w ortopedii”.
Rekrutacja na studia II stopnia
Trwa rekrutacja na studia II stopnia na kierunki Inżynieria Materiałowa i Materials Science and Engineering na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Rejestracja kandydatów potrwa do 15 lutego 2024 roku.
Rekrutacja do kolejnej sesji Programu ATHENS
Program ATHENS ma na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Najbliższa sesja Programu ATHENS odbędzie się w dniach 16-23 marca 2024 r. Rejestracja kandydatów odbędzie się od 16 do 30 stycznia 2024 roku.
VII edycja Stena Circular Economy Award
Konkurs skierowany do studentów mających pomysł na kampanię promującą GOZ albo działania na rzecz gospodarki cyrkularnej, które można wdrożyć w biznesie lub społeczeństwie.
Nowi Profesorowie na WIM
Miło nam poinformować, że do grona profesorów nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa dołączyli nasi profesorowie uczelni Tomasz Wejrzanowski i Dariusz Oleszak.
Obrony rozpraw doktorskich w styczniu 2024
11, 12 i 24 stycznia 2024 roku w sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich.
Dr inż. Bartłomiej Przybyszewski laureatem XV edycji konkursu Innowator Mazowsza
Nasz naukowiec zajął trzecie miejsce w kategorii Innowacyjny Naukowiec za pracę „Wpływ chemicznej oraz fizycznej modyfikacji powłok poliuretanowych na ich właściwości hydro- i lodofobowe”.
Nasi Naukowcy laureatami programu LIDER XIV
W 14. edycji konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla młodych badaczy finansowanie otrzymało 41 projektów. Autorami siedmiu są naukowcy z Politechniki Warszawskiej, w tym dwoje z naszego Wydziału - dr inż. Paulina Kozera i dr inż. Karol Szlązak.
Obrony rozpraw doktorskich
W dniu 7 i 13 grudnia 2023 roku w sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich.
Praca w projekcie - oferta dla doktorantów
Dr inż. Witold Chromiński zaprasza do udziału w projekcie „Opracowanie składu chemicznego i obróbki cieplnej nowego, umacnianego wydzieleniowo stopu Al o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej”, finansowanego ze środków NCN.
Dwa konkursy MOBILITY PW
Centrum Studiów Zaawansowanych uruchomiło dwa konkursy - pierwszy skierowany do pracowników, drugi do doktorantów. Nabór wniosków prowadzony jest do 31 grudnia 2023 roku.