Aktualności
Nasz Wydział dołączył do E-RIHS.pl
E-RIHS.pl to polskie konsorcjum dla badań nad dziedzictwem kulturowym, które tworzy 14 instytucji z Gdańska, Krakowa, Poznania, Torunia, Warszawy i Wrocławia. W listopadzie 2024 roku Wydział Inżynierii Materiałowej został przyjęty do organizacji.
Znamy nazwiska Innowatorów Mazowsza 2024
Nasi doktorzy - Łukasz Żrodowski i Milena Leszczyńska - zostali nagrodzeni w 16. edycji konkursu Innowator Mazowsza organizowanego przez Województwo Mazowieckie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 19 listopada 2024 roku.
Zmaterializuj swój sukces! - debata z cyklu „Absolwenci w branży”
Wydział Inżynierii Materiałowej wspólnie z Biurem Karier Politechniki Warszawskiej zorganizował trzecią debatę z cyklu „Absolwenci w branży” pt."Zmaterializuj swój sukces - inżynieria materiałowa odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata. Wydarzenie odbyło się 21 listopada 2024 roku.
Bartłomiej Przybyszewski z Nagrodą Prezesa Rady Ministrów
W uznaniu wkładu w rozwój polskiej nauki, Prezes Rady Ministrów co roku przyznaje nagrody. Jedną z nich, za rozprawę doktorską, otrzymał nasz naukowiec.
VI Ogólnopolska Olimpiada Krystalograficzna
Serdecznie zapraszamy studentów do wzięcia udziału w wydarzeniu, którego organizatorem jest Komitet Krystalografii PAN.
Obrony rozpraw doktorskich w grudniu
W dniach 3, 5, 16 i 17 grudnia 2024 roku w sali Rady Wydziału WIM PW odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich.
Warsztaty Epitaksji dla studentów
25 października 2024 roku wystartowała kolejna edycja warsztatów na temat epitaksji w Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki należącym do Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Gabriela Komorowska laureatką Stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów
Nasza doktorantka otrzyma stypendium na realizację projektu badawczego pn. Gospodarka paliwami alternatywnymi w m.st. Warszawie, w szczególności wodorem. Kryteria i możliwości ich zastosowania w wybranych sferach funkcjonowania miasta wraz z modelem wdrożenia jednego z rozwiązań”.
Twórcy Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej w finale konkursu Popularyzator Nauki
Prof. Izabela Szafraniak-Wiza z Politechniki Poznańskiej, dr inż. Grzegorz Michta z Akademii Górniczo Hutniczej i dr inż. Rafał Wróblewski z Politechniki Warszawskiej znaleźli się w gronie finalistów XX edycji konkursu w kategorii Zespół.
Nagroda dla Festiwalu Młodych Inżynierów
Festiwal Młodych Inżynierów Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce w kategorii spotkanie całodniowe w plebiscycie na najlepsze wydarzenia 28. Festiwalu Nauki w Warszawie.
Nowe projekty badawcze na WIM PW
Nasi naukowcy otrzymali finansowanie na prace badawcze z konkursów CETPartnership, Narodowego Centrum Nauki oraz Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” PW.
Obrona rozprawy doktorskiej w listopadzie
29 listopada 2024 roku o godz. 14.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Bryśkiewicz pt.: „Elastyczne pianki poliuretanowe i ich kompozyty otrzymywane z zastosowaniem dodatków obniżających palność’”.
Targi Kompozyt Expo 2024
W dniach 17-18 października 2024 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO. Była to 13-ta edycja wydarzenia.
Rok akademicki 2024/2025 rozpoczęty
30 września 2024 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. W uroczystości udział wzięli studenci, doktoranci, pracownicy naszego wydziału i naszej uczelni oraz zaproszeni goście: przedstawiciele szkolnictwa wyższego, nauki, biznesu, absolwenci WIM i przyjaciele naszego wydziału.
Porozumienie między Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie
Wymiana kadry i studentów, projekty badawcze oraz wspólne/podwójne doktoraty – to główne obszary nowych porozumień zawartych między PW a TU Dresden. Spotkanie przedstawicieli obu uczelni odbyło się 3 października 2024 roku na Politechnice Warszawskiej.
Wizyta delegacji z Chin
W dniu 26 września 2024 roku na naszym Wydziale odbyło się spotkanie z przedstawicielami Northwestern Polytechnical University z Xi`an w Chinach.
Obrona rozprawy doktorskiej w paźdzerniku
29 października 2024 roku o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Sebastiana Okrasy pt.: „Synteza i charakteryzacja powłok azotku miedzi otrzymywanych metodą rozpylania magnetronowego”.
Rekordowa liczba Młodych Inżynierów na FMI 2024
Serdecznie dziękujemy wszystkim pasjonatom nauki, którzy w sobotę 21 września wzięli udział w trzeciej edycji Festiwalu Młodych Inżynierów.
Nominacja profesorska dla Jerzego Roberta Sobieckiego
Miło nam poinformować, że do grona profesorów nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa dołączył prof. Jerzy Robert Sobiecki.
Konferencja E-MRS 2024 Fall Meeting
Blisko 1200 uczestników z ponad 50 krajów przyjechało na Politechnikę Warszawską, aby wziąć udział w 22 edycji wydarzenia. Podczas wykładów, warsztatów i wystaw zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia i trendy w nauce o materiałach.
Zajęcia dla szkół średnich w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie
W dniach 23-27 września 2024 roku będziemy gościć młodzież z ponad 20 szkół średnich z Warszawy oraz Grodziska Mazowieckiego. Nasi naukowcy i dydaktycy przygotowali wykłady i warsztaty, które odkryją jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa inżynieria materiałowa.
Dziekan WIM panelistką Forum Ekonomicznego 2024
4 września 2024 roku prof. Anna Boczkowska wzięła udział w dyskusji Materiały inteligentne - nowa era technologii.
Młodzież poznała moc materiałów
Ponad 300 uczniów mazowieckich szkół wzięło udział w pierwszej edycji projektu „Era materiałów - popularyzacja inżynierii materiałowej wśród uczniów szkół średnich”.
Rekrutacja do kolejnej sesji Programu ATHENS
Do 13 września 2024 roku trwać będzie rejestracja studentów do najbliższej sesji programu, która planowana jest na 16-23 listopada.
Ekoprojektowanie na Politechnice Warszawskiej
W semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 realizowany był trzeci grant dydaktyczny pt. „Projektowanie zgodnie z zasadami cyklu życia / Life Cycle Desing” finansowany ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Grant umożliwił modyfikację programu przedmiotu, który we wcześniejszych latach był w ofercie studiów drugiego stopnia na WIM PW.