Aktualności

Twórcy Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej w finale konkursu Popularyzator Nauki

 Twórcy ODIM-u: dr inż. Grzegorz Michta, prof. Izabela Szafraniak-Wiza i dr inż. Rafał Wróblewski

Prof. Izabela Szafraniak-Wiza z Politechniki Poznańskiej, dr inż. Grzegorz Michta z Akademii Górniczo Hutniczej i dr inż. Rafał Wróblewski z Politechniki Warszawskiej znaleźli się w gronie finalistów XX edycji konkursu w kategorii Zespół. 

Nagroda dla Festiwalu Młodych Inżynierów

Dyplom, który otrzymał Zespół FMI.

Festiwal Młodych Inżynierów Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce w kategorii spotkanie całodniowe w plebiscycie na najlepsze wydarzenia 28. Festiwalu Nauki w Warszawie. 

Nowe projekty badawcze na WIM PW

Budynek WIM przy ul. Wołoskiej

Nasi naukowcy otrzymali finansowanie na prace badawcze z konkursów CETPartnership, Narodowego Centrum Nauki oraz Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” PW.

Obrona rozprawy doktorskiej w listopadzie

studenci w togach

29 listopada 2024 roku o godz. 14.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Bryśkiewicz pt.: „Elastyczne pianki poliuretanowe i ich kompozyty otrzymywane z zastosowaniem dodatków obniżających palność’”.

Targi Kompozyt Expo 2024

Nasi przedstawiciele na KOMPOZYT-EXPO

W dniach 17-18 października 2024 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO. Była to 13-ta edycja wydarzenia.

Rok akademicki 2024/2025 rozpoczęty

Inauguracja r.a. 2024/2025

30 września 2024 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. W uroczystości udział wzięli studenci, doktoranci, pracownicy naszego wydziału i naszej uczelni oraz zaproszeni goście: przedstawiciele szkolnictwa wyższego, nauki, biznesu, absolwenci WIM i przyjaciele naszego wydziału.

Porozumienie między Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie

Uczestnicy wydarzenia / fot. gov.pl

Wymiana kadry i studentów, projekty badawcze oraz wspólne/podwójne doktoraty – to główne obszary nowych porozumień zawartych między PW a TU Dresden. Spotkanie przedstawicieli obu uczelni odbyło się 3 października 2024 roku na Politechnice Warszawskiej.

Wizyta delegacji z Chin

Wizyta delegacji z Chin

W dniu 26 września 2024 roku na naszym Wydziale odbyło się spotkanie z przedstawicielami Northwestern Polytechnical University z Xi`an w Chinach.

Obrona rozprawy doktorskiej w paźdzerniku

Studenci w togach

29 października 2024 roku o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Sebastiana Okrasy pt.: „Synteza i charakteryzacja powłok azotku miedzi otrzymywanych metodą rozpylania magnetronowego”.

Rekordowa liczba Młodych Inżynierów na FMI 2024

Zespół WIM PW

Serdecznie dziękujemy wszystkim pasjonatom nauki, którzy w sobotę 21 września wzięli udział w trzeciej edycji Festiwalu Młodych Inżynierów.

Nominacja profesorska dla Jerzego Roberta Sobieckiego

Prof. J. R. Sobiecki

Miło nam poinformować, że do grona profesorów nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa dołączył prof. Jerzy Robert Sobiecki.

Konferencja E-MRS 2024 Fall Meeting

grafika konferencji

Blisko 1200 uczestników z ponad 50 krajów przyjechało na Politechnikę Warszawską, aby wziąć udział w 22 edycji wydarzenia. Podczas wykładów, warsztatów i wystaw zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia i trendy w nauce o materiałach.

Zajęcia dla szkół średnich w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie

grafika z logo wydziału i Festiwalu Nauki

W dniach 23-27 września 2024 roku będziemy gościć młodzież z ponad 20 szkół średnich z Warszawy oraz Grodziska Mazowieckiego. Nasi naukowcy i dydaktycy przygotowali wykłady i warsztaty, które odkryją jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa inżynieria materiałowa.

Dziekan WIM panelistką Forum Ekonomicznego 2024

Paneliści debaty Materiały inteligentne - nowa era technologii

4 września 2024 roku prof. Anna Boczkowska wzięła udział w dyskusji Materiały inteligentne - nowa era technologii.

Młodzież poznała moc materiałów

Pierwsza grupa uczestników warsztatów

Ponad 300 uczniów mazowieckich szkół wzięło udział w pierwszej edycji projektu „Era materiałów - popularyzacja inżynierii materiałowej wśród uczniów szkół średnich”.

Rekrutacja do kolejnej sesji Programu ATHENS

Studenci siedzący na schodach w Gmachu Głównym PW

Do 13 września 2024 roku trwać będzie rejestracja studentów do najbliższej sesji programu, która planowana jest na 16-23 listopada.

Ekoprojektowanie na Politechnice Warszawskiej

grafika obrazująca Life Cycle Assessment

W semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 realizowany był trzeci grant dydaktyczny pt. „Projektowanie zgodnie z zasadami cyklu życia / Life Cycle Desing” finansowany ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Grant umożliwił modyfikację programu przedmiotu, który we wcześniejszych latach był w ofercie studiów drugiego stopnia na WIM PW.

Informacje dla studentów I roku w r.a. 24/25

Najważniejsze informacje dla osób, które w październiku 2024 roku rozpoczynają studia I stopnia.

Rekrutacja na studia I stopnia - drugi nabór

Od 1 do 28 sierpnia trwa rejestracja kandydatów w II naborze na studia stacjonarne I stopnia.

Pożegnanie Pani prof. dr hab. inż. Barbary Ważyńskiej

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani prof. dr hab. inż. Barbary Ważyńskiej, długoletniego pracownika naukowego naszego Wydziału, wykładowcy, nauczyciela akademickiego wielu pokoleń studentów. Profesor Ważyńska była specjalistką w zakresie chemii i materiałów ciekłokrystalicznych. 

Obrona rozprawy doktorskiej we wrześniu

Studenci w togach

10 września 2024 roku o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Moniki Skorupskiej pt.: „Materiały polimerowe wzmacniane metodą hydroekstruzji”.

Konkurs "Złoty Medal Chemii"

medal

Do konkursu mogą być zgłaszane prace licencjackie/inżynierskie w dziedzinie chemii (oraz prace z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) zrealizowane (i obronione) w Polsce w roku akademickim 2023/2024. Rozpatrywane będą również prace obywateli polskich obronione na uczelniach poza granicą Polski.

Pierwsze miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw - Inżynieria Materiałowa

prof. Joanna Zdunek odbiera dyplom pamiątkowy

Po raz 12. Inżynieria Materiałowa na Politechnice Warszawskiej znalazła się na podium Rankingu Kierunku Studiów Fundacji Perspektywy.

Marta Lipińska laureatką stypendium dla wybitnych młodych naukowców

Marta Lipińska

Minister Nauki przyznał stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom. W gronie laureatów jest nasza badaczka.

Wyniki VI edycji Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Prof. Jan Czochralski

Za najlepszą pracą doktorską uznano rozprawę dr. inż. Łukasza Żrodowskiego pt. „Wytwarzanie kompozytów in situ na bazie szkieł metalicznych metodą selektywnego laserowego przetapiania proszków”.