Aktualności
Nasi naukowcy laureatami Stypendiów START
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki konkursu START 2023. Prestiżowe stypendia otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców, a wśród nich Wiktor Bednarczyk i Michał Jakubczak.
Rekrutacja do SD PW w r.a. 2023/2024
Informujemy, że 21 czerwca 2023 r. (godz. 00.00) rozpocznie się rekrutacja na semestr zimowy r.a. 2023/2024 do Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej.
Nowy ogniotrwały stop o wysokiej entropii
W czasopiśmie naukowym Nature Communications (IF = 17.694) opublikowany został artykuł, poświęcony nanokrystalicznemu ogniotrwałemu stopowi o wysokiej entropii, który może znaleźć zastosowanie m.in. w energetyce jądrowej czy w przemyśle kosmicznym. Współautorem publikacji jest nasz naukowiec, dr hab. inż. Jan Wróbel.
Dr inż. Agata Sotniczuk z nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego
Rozprawa doktorska naszej badaczki została nagrodzona w konkursie pod hasłem „Rdza czy złoto”. Wyniki konkursu poznaliśmy podczas XVI konferencji Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego, która odbyła się w Ostródzie w dniach 19-21 kwietnia 2023 roku.
Seminarium „Technologie przyrostowe, wykańczające i ich wykorzystanie w wytwarzaniu implantów”
Zapraszamy do udziału w drugim seminarium pt. „Technologie przyrostowe, wykańczające i ich wykorzystanie w wytwarzaniu implantów” organizowanym w ramach projektu „Zintegrowany system badawczy i dydaktyczny dla wdrożeń technologii przyrostowych” realizowanego w programie NAWA Partnerstwa Strategiczne.
Kolejne warsztaty w ramach projektu ZBDW – 3D
Piąte warsztaty z cyklu "Optymalizacja parametrów procesu w różnych technologiach addytywnych" odbędą się w dniach 15-19 maja 2023 roku Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.
Spotkanie z Rektorem Politechniki Warszawskiej
21 kwietnia 2023 roku Jego Magnificencja Rektor prof. Krzysztof Zaremba złożył wizytę na Wydziale Inżynierii Materiałowej.
Warsztaty w Sieci Badawczej Łukasieiwcz
Czwarte warsztaty z cyklu "Technologie addytywne, technologie wykończeniowe i ich zastosowanie w wytwarzaniu implantów" odbędą się w dniach 24-28 kwietnia 2023 roku w Sieci Badawczej Łukasieiwcz - Warszawski Instytut Technologiczny.
Seminarium naukowe CB POB Technologie Materiałowe
Zapraszamy do udziału w seminarium naukowym POB Technologie Materiałowe, będącym okazją do poznania tematyki badawczej oraz dotychczasowych osiągnięć laureatów konkursu Technologie Materiałowe-3. Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2023 r. (poniedziałek) w godzinach 09:00-13:00 na platformie MS Teams.
Wizyta w CIOP-PIB
29 marca 2023 roku prof. Anna Boczkowska, dr inż. Magdalena Jurczyk-Kowalska oraz mgr inż. Michał Misiak i Kamila Strycharz odwiedzili Zakład Ochron Osobistych w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy - Państwowym Instytucie Badawczym w Łodzi.
Przysposobienie Biblioteczne dla studentów I roku
E-kurs Przysposobienie Biblioteczne dla studentów I roku studiów odbędzie się w terminie 25 marca - 11 kwietnia 2023 roku.
Rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w r.a. 2023/2024
Rekrutacja uzupełniająca prowadzona będzie poprzez aplikację USOSweb w dniach 28 marca - 11 kwietnia 2023 roku.
Nasi Naukowcy laureatami konkursu YOUNG PW
Witold Chromiński, Jakub Ciftci, Joanna Idaszek, Michał Jakubczak i Barbara Wieluńska-Kuś otrzymają dofinansowanie do swoich projektów w I edycji konkursu „YOUNG PW” w ramach realizacji w Politechnice Warszawskiej programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.
Znamy nazwiska laureatów konkursu DEMO Materials
Projekty Julii Kosińskiej, Mateusza Malikowskiego, Miłosza Nowaka i Doriana Żarny otrzymały finansowanie z Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.
Profesor Anna Boczkowska z tytułem „Srebrnego Inżyniera 2022”
Redakcja „Przeglądu Technicznego” ogłosiła wyniki 29. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 marca 2023 roku. Tytuł „Srebrnego Inżyniera 2022” w kategorii Nauka otrzymała Dziekan naszego wydziału.
Rejestracja do programu Erasmus+
Rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2023/2024 odbędzie się w dniach 6-19 marca 2023 roku. W dniu 06 marca o godz.: 14:15 zapraszamy na spotkanie informacyjne do Auli im. prof. Wyrzykowskiego.
Konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej
Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.
XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”
Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych wspólnie z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Komitetem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk ma zaszczyt zaprosić na Jubileuszowe XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”, które odbędzie się w dniach 31.05-2.06.2023 roku w Brennej.
Ethics and epistemology of AI - ENHANCE Summer Course
Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).
Informacja dla studentów I sem. studiów II stopnia
W dniach 28 lutego - 02 marca 2023 zapraszamy studentów przyjętych na studia drugiego stopnia rozpoczynających się w lutym 2023 po odbiór dokumentów związanych z przyjęciem na studia.
Nasi studenci i doktoranci nagrodzeni
Dziekan Wydziału prof. Anna Boczkowska wręczyła nagrody wyróżniającym się studentom i doktorantom WIM PW.
Za nami obrony prac dyplomowych
W semestrze zimowym r.a. 2022/2023 odbyło się 40 obron. Na wyróżnienie zasługuje praca Oliwii Kuczek pt. „Ocena wpływu produktów ochronnych na właściwości mechaniczne i strukturę włosów ludzkich” wykonywana we współpracy z Instytutem Badań Kosmetyków Dr Koziej.
Seminarium Naukowe
13 lutego 2023 roku odbyło sie Seminarium Naukowe Wydziału Inżynierii Materiałowej PW, podczas którego prof. Javier Llorca z IMDEA Materials Institute & Technical University of Madrid wygłosił referat nt. 3D printed multimaterial bioabsorbable scaffolds for bone tissue engineering: mechanical, corrosion and biological performance.
Warsztaty epitaksji – nowa forma kształcenia w praktyce
27 stycznia 2023 roku zakończyła się kolejna edycja zajęć w ramach przedmiotu Materiały dla Elektroniki. W tym roku akademickim przedmiot został rozszerzony o dodatkowe zajęcia laboratoryjne - Warsztaty Epitaksji.