Aktualności

Staż w Zespole Badań Materiałowych

PKN Orlen oferuje 6-12 miesięczny płatny staż w Zespole Badań Materiałowych.

Certificate in Business for Engineers - kurs dla studentów

Program skierowany jest do studentów czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I i II stopnia na Politechnice Warszawskiej (w tym obcokrajowców), zainteresowanych rozwojem kompetencji menedżerskich, personalnych i społecznych.

Spotkanie Wielkanocne na WIM PW

Jest wieloletnią tradycją, że WRS Wydziału Inżynierii Materiałowej PW przed każdymi świętami organizuje spotkanie studentów i pracowników. W bieżącym roku Spotkanie Wielkanocne odbyło się już 9 kwietna, aby jak największa grupa studentów mogła wziąć w nim udział.

Drzwi Otwarte 2019 na WIM PW

6 i 7 kwietnia, na Politechnice Warszawskiej, miała miejsce impreza promocyjno-informacyjna dla kandydatów na studia pod hasłem Drzwi Otwarte. Wydział Inżynierii Materiałowej, tak jak inne wydziały Politechniki Warszawskiej, był prezentowany w stoisku przygotowanym w Auli Głównej.

Prof. dr hab. inż. Halina Garbacz zastępcą prezesa PTM

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Halina Garbacz została wybrana do Zarządu na ostatnim Walnym Zebraniu członków Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego i objęła funkcję zastępcy prezesa PTM.

Konkurs na stanowisko stypendysta 2

W ramach projektu NCN „Badanie wpływu mikrostruktury i składu chemicznego na właściwości katalityczne porowatych elementów węglanowych ogniw paliwowych”.

Drzwi Otwarte dla kandydatów na WIM PW

Zapraszamy wszystkich kandydatów na studia na Politechnice Warszawskiej, którzy są zainteresowani kierunkiem INŻYNIERIA MATERIAŁOWA.

Pani Inżynier w Pracy: Akademia EDC – zapisz się na bezpłatne szkolenia

Ruszyła rekrutacja do programu Pani Inżynier w Pracy: Akademia EDC. Jest to cykl czterech bezpłatnych szkoleń technicznych i biznesowych organizowanych przez Engineering Design Center (EDC), skierowany do studentek i absolwentek uczelni technicznych.

Zespół dr. inż. Jana Wróbla wśród naukowców, którzy opracowali nowy materiał odporny na promieniowanie

Międzynarodowy zespół naukowców opracował nowy materiał o wybitnej odporności na promieniowanie, który może zrewolucjonizować podejście do projektowania elementów konstrukcyjnych np. w reaktorach syntezy termojądrowej. W badaniach uczestniczyła grupa dra inż. Jana Wróbla z Politechniki Warszawskiej, laureata programów START i HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wyniki badań opublikowało czasopismo Science Advances.

Rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Materiałach 2018/2019

Tegoroczny Konkurs Wiedzy o Materiałach został rozstrzygnięty. Laureatem Konkursu został Hubert Adamczyk, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie.

XXIV Seminarium Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

XXIV seminarium Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego odbędzie się w dniach 12-15 maja 2019 roku nad Jeziorem Zegrzyńskim k. Warszawy. Tegoroczna edycja wydarzenia jest organizowana przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Seminarium będzie okazją do wymiany poglądów na temat badań i kształcenia w zakresie inżynierii materiałowej.

EDC rekrutuje do kolejnej edycji programu Edison

Edison Engineering Development Program (EEDP) skoncentrowany jest na podnoszeniu umiejętności technicznych inżynierów, ale także uczy m.in. metod rozwiązywania problemów
w projektach inżynieryjnych, biznesowych oraz efektywnej pracy w zespole. Program trwa od 2 do 2,5 lat i jest skierowany do absolwentów kierunków mechanicznych i elektrycznych (automatyków, robotyków, mechaników, elektryków oraz inżynierów materiałowców).

Program "Legia Akademicka" w Politechnice Warszawskiej

Termin składania wniosków do programu Legia Akademicka został przedłużony do 8 marca 2019 roku.

Metaliczne drewno czyli tytan XXI wieku

Pod koniec stycznia w Nature Scientific Reports ukazał się artykuł na temat tzw. metalicznego drewna, autorstwa naukowców z University of Pennsylvania, University of Illinois, University of Cambridge oraz Middle East Technical University w Ankarze. Wiadomość o tym nowym materiale dość szybko się rozeszła i ukazała na stronach zajmujących się nowinkami technologicznymi. Dobry marketing zawdzięcza on głównie swojej niezwykłej wytrzymałości, porównywalnej do tej, którą charakteryzuje się tytan.

Dodatkowe zajęcia z języka chińskiego

Studium Języków Obcych zaprasza na zajęcia z języka chińskiego na poziomie podstawowym A1 prowadzone w j. angielskim przez native spikerkę z Chin.

Program Stypendialny dla Polonii

Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ogłosił nabór wniosków o udział w Programie Stypendialnym dla Polonii. Program ten wpisuje się w założenia „Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą” i ma na celu umożliwienie młodzieży polskiego pochodzenia odbycie  studiów wyższych w Polsce oraz poprawę znajomości języka polskiego i poziomu kwalifikacji w środowisku polonijnym.

Konkurs na stanowisko stypendysta 1

W ramach projektu NCN „Badanie wpływu mikrostruktury i składu chemicznego na właściwości katalityczne porowatych elementów węglanowych ogniw paliwowych”

Konkurs Wiedzy o Materiałach – II etap

II etap Konkursu Wiedzy o Materiałach 2018/2019 odbędzie się 1 marca 2019 roku o godzinie 13.00 na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, ul. Wołoska 141 w sali 215.

Praktyki w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk

Istnieje możliwość realizacji praktyk studenckich w Zespole Fizyki Półprzewodników Półmagnetycznych Instytutu Fizyki PAN. Możliwe jest również podjęcie wspólnych badań w ramach pracy dyplomowej.

Świadectwo uznania laboratorium

Miło nam poinformować, że Laboratorium Badań dla Przemysłu na Wydziale Inżynierii Materiałowej uzyskało przedłużenie uznania Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie badań akustycznych i pomiarów twardości.

Oferty pracy w projekcie LIDER

WIM PW szuka osób, które będą uczestniczyć w realizacji projektu LIDER/12/0040/L-9/17/NCBR/2018 pt.: "Opracowanie nowej generacji stali o strukturze nanokrystalicznej z węglikami".

Program "Legia Akademicka" w Politechnice Warszawskiej

27 lutego 2019 roku odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielem Ministerstwa Obrony Narodowej dla studentów zainteresowanych Programem "Legia Akademicka".

Młodzi naukowcy z WIM PW laureatami programu LIDER Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Krzysztof Wasiak i Rafał Kozera otrzymali dofinansowanie swoich projektów w ramach dziewiątej edycji konkursu programu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wyróżnienie otrzymało jeszcze pięcioro naukowców z Politechniki Warszawskiej

Aerożele: niezwykle lekkie i wyjątkowe materiały

Aerożele są zróżnicowaną grupą materiałów o niezwykłych właściwościach. Dzięki swej specyficznej budowie cechują się niezwykle małą gęstością, która czasem niewiele różni się od gęstości otaczającego nas powietrza. Tę oraz wiele innych cech aerożele zawdzięczają swej ogromnej porowatości. Zwykle 95-99% objętości tych materiałów zajmuje powietrze lub inny gaz.

Zapisy na bezpłatny kurs IELTS dla studentów

Studium Języków Obcych PW zaprasza na bezpłatny kurs językowy dla studentów przygotowujący do egzaminu IELTS. Kurs odbędzie się w sem. letnim r.a. 2018/2019.