Targi Kompozyt Expo 2024

Nasi przedstawiciele na KOMPOZYT-EXPO

W dniach 17-18 października 2024 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO. Była to 13-ta edycja wydarzenia.

W strefie Nauka dla Przemysłu uczelnie i ośrodki badawcze zaprezentowały swoją ofertę współpracy z zakresie B+R. Naszą uczelnię reprezentowała grupa badawcza prof. Anny Boczkowskiej. Członkowie grupy opowiadali o tematykach badawczych realizowanych w zespole oraz o prowadzonych projektach, m.in. tych, które są finansowane przez NCBR:

• Innowacyjne polimerowe kompozyty proszkowe o ulepszonych właściwościach użytkowych na bazie surowców wtórnych modyfikowanych autorskimi związkami chemicznymi - LIDER14/0274/2023
  • Innowacyjne zastosowanie surowca lignocelulozowego jako składnika układu ograniczającego palność wyrobów polimerowych do zastosowań w przemyśle elektrycznym i elektromobilności - LIDER13/0095/2022
  • Transparentne powłoki o podwyższonych właściwościach samoczyszczących i lodofobowych - LIDER12/0089/2020
  • Kompozyty polimerowe o podwyższonych właściwościach mechanicznych i elektrycznych na bazie innowacyjnej żywicy termoplastycznej - LIDER11/0185/2019

Na stoisku obecne były także osoby wchodzące w skład zespołu projektowego Era Materiałów, które opowiadały o efektach pierwszej edycji zajęć dla uczniów z projektu finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

Prof. Anna Boczkowska dodatkowo brała udział w ogłoszeniu wyników konkursu targowego na innowacyjny produkt i technologię.

KOMPOZYT-EXPO 2024 - ogłoszenie wyników konkursu targowego | fot. KOMPOZYT-EXPO

Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone w całości branży materiałów i technologii kompozytowych. Jest to równocześnie najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podczas targów nasz wydział otrzymał także Certyfikat Członkowski potwierdzający przynależność do Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych.

Bartlomiej Przybyszewski odbiera Certyfikat