Nowe projekty badawcze na WIM PW

Budynek WIM przy ul. Wołoskiej

Nasi naukowcy otrzymali finansowanie na prace badawcze z konkursów CETPartnership, Narodowego Centrum Nauki oraz Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” PW.

Prof. Tomasz Wejrzanowski jest w zespole realizującym projekt Core-H2storage: Cost - and resource - efficient storage of hydrogen at ambient temperature and at a maximum pressure of 3.5 MPa w ramach konkursu ogłoszonego CETPartnership. Liderem projektu jest Fraunhofer Institute UMSICHT (Niemcy), a partnerami: Institut Superieur d'Informatique et des Mathématiques de Monastir (Tunezja), Institut für Nichtklassische Chemie (Niemcy), JA-Gastechnology (Niemcy), VSB-Technical University of Ostrava (Czechy), a także spółka AMAZEMET i Politechnika Warszawska.

Dr inż. Marcin Heljak otrzymał finansowanie z NCN do projektu Model ex vivo uwalniania bewacyzumabu z podawanych doszklistkowo mikrocząstek PLGA: krok w kierunku dokładnego przewidywania zjawisk transportu leków anty-VEGF w gałce ocznej w ramach konkursu Miniatura 8 (4 lista rankingowa).

Dr hab. inż. Jan Wróbel będzie realizował projekt Badanie zarodkowania wydzieleń w stopach Al-Mg-Si-Ag przy użyciu obliczeń z pierwszych zasad dzięki dofinansowaniu IDUB PW - CB POB Technologie materiałowe.

Gratulujemy!