Drzwi Otwarte online – część druga

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej. Zapraszamy już 1 lipca!

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej*. Podczas wirtualnego spotkania skupimy się nie tylko na zagadnieniach rekrutacyjnych. Będziemy tłumaczyć, wyjaśniać i rozwiewać wątpliwości dotyczące zarówno naboru, jak i samych studiów oraz szeroko pojętego życia studenckiego. Dodatkowo wydziały PW zorganizują odrębne prezentacje, dzięki którym kandydaci dowiedzą się, jak wyglądają studia w każdej z tych jednostek.

Transmisja z wirtualnego spotkania pojawi się na profilu PW na Facebooku oraz na YouTubie – zachęcamy do dołączenia do wydarzenia i zasubskrybowania politechnicznego kanału. 

*Rekrutacja na Wydział Architektury ma nieco inny terminarz, szczegóły w harmonogramie rekrutacji.

Harmonogram drugiej części Drzwi Otwartych online

1. Transmisja na Facebooku/YouTubie

  • 10:00 Akcja-motywacja! Kilkoma cennymi wskazówkami dotyczącymi podejmowania ważnych decyzji (jak choćby tej o pójściu na studia) podzieli się na dobry początek Piotr Szrajber z Biura Karier PW.
  • 10:10 Fajnie jest być inżynierem – o tym, dlaczego, opowie Darek Aksamit, fizyk medyczny i popularyzator nauki z Wydziału Fizyki PW. 
  • 10:15 Jak się dostać na PW? Krótki i przyjazny przewodnik dla zagubionych i przerażonych ;-)
  • 10:25 Wy pytacie – my odpowiadamy. Sesja Q&A, podczas której Prorektor ds. Studenckich, szef biura rekrutacji i reprezentant Samorządu Studentów odpowiedzą na pytania dotyczące rekrutacji i spraw studenckich.
  • 12:00 Politechnika bez przeszkód, czyli parę słów o tym, dlaczego kandydaci z niepełnosprawnościami mogą bez obaw wkroczyć do świata PW.
  • 12:15 A gdyby tak można się było teleportować na Plac Politechniki... Nic prostszego – uruchamiamy drona i lecimy na wyjątkowy spacer pełen ciekawostek dotyczących naszej (a niebawem także Waszej) uczelni.

2. Wydział Inżynierii Materiałowej - godz. 15.30-16.30 - spotkanie online na https://youtu.be

Inne wydziały »