AMAZEMET

Spółka AMAZEMET sp. z o.o. powstała na bazie prowadzonych od 2016 roku na Politechnice Warszawskiej prac badawczo-rozwojowych związanych z wytwarzaniem nowych materiałów, w szczególności metalicznych materiałów proszkowych do druku 3D oraz wytwarzaniem in-situ nanokompozytów metodą przetapiania laserowego.

Obecnie główną specjalizacją spółki są wysokotemperaturowe technologie ultradźwiękowe i urządzenia do atomizacji proszków metali, w tym atomizacja proszków pod marką "rePowder" oraz wspomaganie procesów odlewniczych. Spółka dostarcza zintegrowane rozwiązania z zakresu technologii wytwarzania nowoczesnych materiałów oraz usprawnień obecnych procesów produkcyjnych.

Technologia "rePowder" pozwala uzyskać materiał w postaci proszku z dowolnego wsadu i powstała jako użyteczne narzędzie dla badaczy prowadzących prace badawczo-rozwojowe nad nowymi materiałami dla druku 3D i metalurgii proszków. Zastosowanie ultradźwięków do obróbki metali i ich stopów istotnie zwiększa lejność stopu oraz jego odgazowanie. Przekłada się to na zwiększenie możliwości odlewania skomplikowanych kształtów oraz zmniejszenie ilości wad odlewniczych.

AMAZEMET sp. z o.o. powołano w 2019 roku z inicjatywy wynalazców z Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz Wydziału Inżynierii Produkcji, którzy objęli udziały razem z Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

 

 
Kontakt:
AMAZEMET Sp. z o.o.
 tel. +48 690 013 999
 office@amazemet.com
http://www.amazemet.com