VI Zjazd Absolwentów

12 października 2012, Warszawa

W roku 2012 został zorganizowany kolejny, VI Zjazd Absolwentów Inżynierii Materiałowej. Spotkanie odbyło się 12 października i zgodnie z zapoczątkowaną w 2008 roku tradycją, jego miejscem był budynek Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Wołoskiej 141 oraz znajdujący się obok pub Żaczek.

Od zarejestrowania SAIM PW kolejne zjazdy odbywały się w odstępach czteroletnich (2000 rok – Miedzeszyn, 2004 rok – Nadarzyn, 2008 rok - Warszawa WIM).

Po rejestracji uczestników odbyła się pierwsza część spotkania, którą otworzył Prezes Stowarzyszenia – Przemysław Wójcik. Uczestnicy Zjazdu mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu prof. Wiesława Świątnickiego na temat nanokrystalicznych stali.

Po wykładzie wywiązała się dyskusja świadcząca o dużym zainteresowaniu absolwentów obecnymi problemami inżynierii materiałowej i tematyką prac prowadzonych na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Oficjalną część spotkania zakończyło zrobienie pamiątkowego zdjęcia uczestników. Następnie absolwenci udali się do pubu Żaczek na poczęstunek i dalszą część imprezy. Spotkanie zakończyło się po północy.