Oferta pracy w projekcie NCN na stanowisko doktoranta

W ramach projektu „Opracowanie funkcjonalnego trójwymiarowego modelu tkankowego przerzutu nowotworu do kości z zastosowaniem metod inżynierii tkankowej”.

Wymagania

1. Status doktoranta kształcącego się w szkole doktorskiej lub status kandydata zakwalifikowanego do rozpoczęcia studiów od października 2022 r. w dziedzinie inżynieria materiałowa.
  2. Doświadczenie w zakresie: synteza hydrożeli. Znajomość zaawansowanych metody biofabrykacji 3D (extrusion-based bioprinting, microfluidic assisted bioprinting) biomateriału opartego na hydrożelach.
  3. Doświadczenie w zakresie metod charakteryzacji materiałów: skaningowy mikroskop elektronowy, mikroskop konfokalny.
  4. Doświadczenie w zakresie hodowli komórkowej - testy cytotoksyczności i cytokompatybilności, testy żywotności komórek.
  5. Doświadczenie w pracy laboratoryjnej, pisaniu prac naukowych, rozpowszechnianiu wyników na konferencjach naukowych.
  6. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  7. Wysoka motywacja do prowadzenia badań naukowych oraz umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty

Kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć w Sekretariacie Wydziału Inżynierii Materiałowej, Warszawa, ul. Wołoska 141, z dopiskiem „Prof. Wojciech Święszkowski, OPUS-LAP”, lub mailowo na adres wojciech.swieszkowski@pw.edu.pl następujące dokumenty:

• życiorys zawierający: informacje o dorobku naukowym, doświadczeniach badawczych, stażach, szkoleniach, udziale w projektach badawczych i wyróżnieniach, a także zawierający aktualne dane kontaktowe (adres e-mail oraz telefon kontaktowy),
  • list motywacyjny odnoszący się do stawianych kandydatom wymagań,
  • odpis dyplomu uzyskania tytułu magistra (magistra inżyniera),
  • zaświadczenie z uczelni potwierdzające status doktoranta w szkole doktorskiej lub oświadczenie o zobowiązaniu do podjęcia studiów od października 2022 r.,
  • kopie świadectw potwierdzających posiadane kwalifikacje,
  • podpisane oświadczenie o następującej treści: treści „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Materiałowej, z siedzibą w Warszawie, ul. Wołoska 141, 02-507 Warszawa, w celu przeprowadzenia niniejszego procesu rekrutacyjnego”.

Opis zadań

Do zadań Stypendysty należeć będzie opracowanie materiału na bazie naturalnie pochodzącego hydrożelu do biofabrykacji struktury kości i światła naczyniowego. Charakterystyka właściwości morfologicznych, mechanicznych i fizycznych próbek opartych na hydrożelach. Optymalizacja procesu bioprintingu 3D materiałów hydrożelowych w celu wytworzenia unaczynionych organoidów kostnych do modelowania mechanizmu przerzutów do kości.

Opracowywanie wyników, przygotowywanie raportów i publikacji naukowych. Współpraca z kierownikiem projektu oraz innymi wykonawcami w zakresie realizowanych prac.

Warunki zatrudnienia

Komisja konkursowa, po przeanalizowaniu dokumentów, może zaprosić najlepszych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną. Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyn, a także nierozstrzygnięcia konkursu.

Typ konkursu NCN:
OPUS-LAP 20