Aktualności
Stypendia z funduszu Darowizny Edwarda Józefa Brzezińskiego
Wydział Mechaniczny Technologiczny ogłasza nabór wniosków na stypendia z funduszu Darowizny Edwarda Józefa Brzezińskiego.
Jednorazowe stypendium przyznawane jest studentom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Wydziału Mechanicznego Technologicznego.
Termin składania wniosków do 3.04.2023 w Dziekanacie ds. Studenckich.
Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku należy zapoznać się z WARUNKAMI, jaki powinna spełniać osoba ubiegająca się o stypendium oraz z REGULAMINEM PRZYZNAWANIA STYPENDIUM.
Wzór wniosku o stypendium z funduszu Darowizny Edwarda Józefa Brzezińskiego
Pobierz plik (docx, 54,89 kB)
Regulamin Przyznawania Stypendium z funduszu Darowizny Edwarda Józefa Brzezińskiego
Pobierz plik (pdf, 79,88 kB)
Finał VII edycji Konkursu Poligraficznego
Dnia 15 marca 2023 w Zakładzie Technologii Poligraficznych, odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Do finału zakwalifikowało się 53 uczniów z 20 szkół, wyłonionych spośród 936 uczniów z 57 szkół z całej Polski. W finale wzięło udział 49 uczniów, wśród których Jury konkursu wyróżniło 18 finalistów, którzy uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia poza normalną procedurą konkursu świadectw maturalnych. Komisja konkursowa wyłoniła jedną Laureatkę oraz przyznała ex equo drugie miejsce dwojgu Uczniom. Pełna lista finalistów jest dostępna na stronie konkursu: https://konkurspoligrafia.mt.pw.edu.pl
Rekrutacja do szkoły letniej 2023 w ramach programu SPINAKER
Wydział Mechaniczny Technologiczny wraz z Wydziałem Transportu zapraszają do udziału w drugiej edycji szkoły letniej programu SPINAKER organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.
Planowany termin realizacji szkoły to 26 czerwca - 7 lipca 2023 (2 tygodnie).
Przewidziany limit uczestników to 15 osób.
Więcej informacji na temat naboru, stypendiów oraz realizacji dostępnych jest na stronie: https://nerw.pw.edu.pl/spinaker
Ankieta (15-minutowa) do projektu badawczego
Szanowni Państwo,
Nasz Wydział serdecznie zaprasza Was do krótkiej 15-minutowej ankiety, https://gavle.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_bwnwoyEQxuqdmBM.
Ankieta jest częścią trwającego projektu badawczego, kierowanego przez prof. Rodrigo Lozano (Uniwersytet w Gävle), przy współpracy m.in. Politechniki Warszawskiej (dra Bartłomieja Gładysza z naszego Wydziału). Wszystkie Twoje odpowiedzi pozostaną anonimowe, a wszystkie dane pozostaną poufne (i będą zgodne z RODO). Ankietę można wypełnić w jednym z kilku języków.
Z góry dziękujemy za pomoc i udział w badaniu.
Zmarł dr hab. inż. Marek Rozenek, prof. uczelni
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 lutego br. odszedł pracownik Zakładu Obróbek Wykańczających i Erozyjnych śp. dr hab. inż. Marek Rozenek, prof. uczelni.
Msza Święta za duszę zmarłego zostanie odprawiona w Kościele p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie przy ulicy Grzybowej 1 w dniu 16 lutego 2023 roku (czwartek) o godzinie 9:30 po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.
Uroczysta Gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursów SIMP
W imieniu Prezesa SIMP prof. dr hab. inż. Tomasza Chmielewskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystą Galę podsumowującą Ogólnopolskie Konkursy SIMP o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP:
XXII edycję na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej – rok akademicki 2021/2022 oraz
XVI edycję dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe Technik-Absolwent - rok szkolny 2021/2022.
Gala obędzie się 3 lutego 2023 r. o godz. 11.00 w sali 144
Politechniki Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Technologicznym (ul. Narbutta 85).
Projekt dla osób niepełnosprawnych: „Nowa szansa na pracę”
„Nowa szansa na pracę” to projekt dla osób niepełnosprawnych z wykształceniem wyższym (maks. 5 lat od ukończenia studiów) lub na ostatnim roku studiów, który jest współfinansowany ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu Absolwent.
Fabryka Broni i Politechnika Warszawska wzmacniają współpracę naukową
Zarząd Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. wziął udział w spotkaniu z kadrą naukową Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej. W jego trakcie omówiono kolejne etapy współpracy pomiędzy instytucjami. Podczas wizyty przekazano też uczelni w celach dydaktycznych i badawczych kluczowe produkty radomskiego zakładu.
Stanowisko KN CMYK najlepsze na XIX Targach KONIK
Koło Naukowe CMYK zostało najlepszym wystawcą XIX Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK!
Serdecznie gratulujemy wszystkim członkom i sympatykom KN CMYK!
Cykl wykładów: „Praca w laboratorium badawczym – co powinieneś/co powinnaś znać i wiedzieć?”
Centrum Naukowo-Techniczne A2K CeNT s.c. zaprasza studentów na cykl wykładów on-line: „Praca w laboratorium badawczym – co powinieneś/co powinnaś znać i wiedzieć?”, podczas których zostaną omówione najważniejsze elementy związane z systemem zarządzania zgodnym z ISO 17025. Prelegenci to przede wszystkim praktycy, ale również i audytorzy Polskiego Centrum Akredytacji, którzy od wielu lat pracują w akredytowanych laboratoriach badawczych. Program wykładów »
Koszt całego cyklu wykładów: 200 zł. Koszt pojedynczego wykładu: 50 zł.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.a2kcent.pl
Program wykładów związanych z systemem zarządzania zgodnym z ISO 17025
Pobierz plik (pdf, 249,64 kB)
Rok akademicki 2022/2023 rozpoczęty
Dnia 4.10.2022 na naszym wydziale odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/23. Wystąpienie Dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego prof. dr hab. inż. Tomasza Chmielewskiego wprowadziło nas w kolejny rok, rok jakże inny od poprzedniego. Otaczający nas świat, nowe szanse, ale i zagrożenia jak wojna na Ukrainie bez wątpienia wpływają na nas. Dziękujemy za słowa Prorektora ds. Rozwoju PW prof. dr hab. inż. Adama Woźniaka. (...)
Przewodnik dla studentów Politechniki Warszawskiej
Drodzy Studenci i Drogie Studentki, witamy Was w progach PW w nowym roku akademickim! Życzymy Wam wielu sukcesów i wspaniałych wrażeń.
Aby Wasze doświadczenia ze studiowania były jak najlepsze, przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik „Jak w pełni wykorzystać czas studiów?”. Dzięki radom absolwentek i absolwentów PW dowiecie się, jakie postawy warto wypracować, do jakich biur i organizacji zajrzeć, co oferuje nasza Uczelnia, a także jak zacząć planować swój sukces zawodowy. W przewodniku znajdziecie także listę jednostek udzielających wsparcia studentom i studentkom PW.
Życzymy Wam powodzenia na studiach i zapraszamy do kontaktu!
Zmarł Profesor Tomasz Lekszycki
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora dr. hab. inż. Tomasza Lekszyckiego, wieloletniego pracownika Wydziału Mechanicznego Technologicznego (d. Inżynierii Produkcji) Politechniki Warszawskiej, Kierownika Zakładu Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Biomedycznej, byłego Prodziekana ds. Ogólnych i Nauki, zasłużonego naukowca i inżyniera, niezwykle cenionego nauczyciela akademickiego, przyjaciela młodzieży i człowieka wielkiego serca.
Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w piątek 9 września 2022 roku o godz. 12:00 w kościele Świętego Krzysztofa w Podkowie Leśnej, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Miejski.
Zmarł Profesor Herbert Czichon
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 21 sierpnia 2022 roku Profesora dra Herberta Czichona, wieloletniego pracownika Zakładu Technologii Poligraficznych (d. Instytutu Poligrafii) Politechniki Warszawskiej, byłego wieloletniego Dyrektora Instytutu Poligrafii, wybitnego Profesora zasłużonego dla d. Instytutu Poligrafii.
Msza święta pogrzebowa odbędzie się w piątek 26.08.2022 r. o godz. 12:00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym (ul. Modrzewiowa 2, Piaseczno), po czym nastąpi odprowadzenia do grobu rodzinnego na cmentarz w Marysinie Wawerskim (ul. Korkowa 152, Warszawa).
Forum Akademicko-Gospodarcze miejscem dialogu nauki i biznesu - podsumowanie
W dniach 16–17 lutego na 4. Forum Akademicko-Gospodarczym po raz kolejny spotkali się przedstawiciele świata nauki i biznesu. Głównymi tematami poruszanymi na Forum były korzyści płynące ze współpracy tych środowisk, sytuacja polskiej gospodarki po pandemii oraz ograniczanie śladu węglowego.
Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem oraz nagraniami z paneli dyskusyjnych.
Zaproszenie do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”
Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości - Oświadczenie Uczestnika Projektu
Pobierz plik (doc, 693,50 kB)
Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości - Formularz Zgłoszeniowy
Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości - Formularz Zgłoszeniowy regulaminu projektu oświadczenia UP
Pobierz plik (docx, 610,76 kB)
Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej
Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl.
Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Zarządzenie nr 110/2021 Rektora PW
Zarządzenie Rektora nr 59/2021 z dnia 18.11.2021 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19 od dnia 19 listopada 2021 r.
Pobierz plik (pdf, 211,40 kB)
Następny » 1 2 3