Aktualności

Seminarium SzZTChiM

plakat

Seminarium inaugurujące rok akademicki 2021/2022 w Szkole Zaawansowanych Technologii Chemicznych i Materiałowych Politechniki Warszawskiej odbyło się 8 listopada 2021 roku o godz. 14:00 w Auli im. Prof. Wyrzykowskiego.

Nasi naukowcy na Formnext 2021

AMAZEMET

Spółki spin-off Politechniki Warszawskiej  - AMAZEMET i MaterialsCare, będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania w druku 3D na targach Formnext. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2021 roku we Frankfurcie.

Stypendium pod choinkę 2021

Szukamy zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Jeśli bierzesz udział w konkursach naukowych, sportowych lub artystycznych, działasz w kole naukowym, uczestniczysz w różnorodnych projektach, a być może także popularyzujesz naukę wśród dzieci i dorosłych — prześlij swoje zgłoszenie!

Rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest poprzez aplikację USOSweb w dniach 25 października – 7 listopada 2021 r. Termin składania dokumentów w Dziekanacie upływa 8 listopada 2021 roku.

Seminarium Nauka-Przemysł

Zapraszamy studentów i pracowników WIM PW do wzięcia udziału w Seminarium Nauka-Przemysł, które odbędzie się 6 października 2021 roku o godz. 9:00.

Obrona rozprawy doktorskiej

19 listopada 2021 roku o godzinie 13:15 w Auli im. Prof. J. Wyrzykowskiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Majchrowicza pt. "Mikrostruktura i właściwości modelowych stopów Mg-Sn przetwarzanych w procesie walcowania z udziałem odkształceń ścinających".

Nasz doktorant laureatem programu LIDER

fot. NCBR

Serdecznie gratulujemy mgr. inż. Bartłomiejowi Przybyszewskiemu, który otrzyma dofinansowanie NCBR do projektu "Transparentne powłoki o podwyższonych właściwościach samoczyszczących i lodofobowych".

Drużyna z PW tryumfowała podczas regat na Wiśle

Już po raz 12. z rzędu ósemka wioślarska reprezentująca Politechnikę Warszawską pokonała zespół z Uniwersytetu Warszawskiego. Jubileuszowy, 70. już wyścig odbył się 9 października 2021 r. podczas V Amatorskich Mistrzostw Warszawy w Wioślarstwie. W drużynie PW jest student naszego Wydziału.

Mistrzowie dydaktyki - nabór do II etapu

Na WIM PW będzie realizowany II etap programu "Mistrzowie dydaktyki". W związku z tym, trwa nabór uczestników do grupy tutoringowej na zajęcia "Applied Materials Science, Inżynieria materiałowa na co dzień" prowadzone przez dr. inż. Rafała Wróblewskiego.

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 na Wydziale Inżynierii Materiałowej odbyła się w dniu 30 września 2021 roku.

Seminarium aparaturowe TECHNOLUTIONS

fot. TECHNOLUTIONS

8 października 2021 roku w Auli im. Profesora Jerzego W. Wyrzykowskiego odbyły się dwa seminaria pokazowe, na których prezentowane były nowoczesne i klasyczne rozwiązania aparaturowe do badań materiałowych.

Uroczystość 30-lecia Wydziału

grafika 30lecia

1991-2021

Obrona rozprawy doktorskiej

29 października 2021 roku o godzinie 13.00 w Auli im. Prof. J. Wyrzykowskiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Kamili Mizery pt. "Elastomery uretanowe otrzymywane z zastosowaniem polioli z surowców odnawialnych".

Wykład prof. Marka Rubla z KTH Royal Institute of Technology

fot. ipicgr | pixabay.com

11 października 2021 roku o godz. 10.15 w Auli im. Profesora Jerzego Witolda Wyrzykowskiego odbył się wykład pt. "Plasma – Material Interactions in Controlled Fusion Devices & Analysis of Wall Components", który wygłosił prof. Marek Rubel.

Rekrutacja do kolejnej sesji Programu ATHENS

Od 25 września do 10 października trwa rekrutacja studentów do najbliższej sesji programu, która odbędzie się w dniach 13-20 listopada 2021 roku.

Więcej (materiałów poddanych badaniom) za mniej (pieniędzy), czyli o atomizacji ultradźwiękowej

Dariusz Aksamit i Rafał Wróblewski

Atomizacja to proces rozpylania cieczy na drobne kropelki. Jednym z jej rodzajów jest atomizacja ultradźwiękowa, która do tej pory jest jedną z najmniej poznanych metod wytwarzania proszków z roztopionego metalu.

mLegitymacja studencka na PW

Nasi studenci mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.

Projekt badawczy z dofinansowaniem w ramach TANGO

Zespół badawczy kierowany przez prof. Waldemara Kaszuwarę otrzymał, w ramach konkursu TANGO V Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dofinansowanie projektu badawczego pt. „Opracowanie technologii otrzymywania kompozytów gradientowych o geometrii rurowej do transportu substancji agresywnych”.

25. Festiwal Nauki z WIM PW

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Nauki, która na naszym wydziale odbędzie się 22 września w godz. 15:00-18:00.

Kolejny projekt badawczy z WIM otrzyma dofinansowanie NCBR

Miło nam poinformować, że projekt Zespołu Badawczego prof. dr. hab. inż. Wojciecha Święszkowskiego otrzyma dofinansowanie w ramach programu pn. V4-Japan Joint Research Program on Advanced Materials.

#materiałmiesiąca | Polowanie na „prawdziwy” grafen

Nie ma na Politechnice osoby, która nie słyszałaby o grafenie – jestem o tym głęboko przekonana. Jego odkrycie odbiło się w świecie szerokim echem i wywołało wielkie poruszenie nie tylko w branżowych czasopismach, ale również w mediach głównego nurtu.

Ruszył konkurs w ramach programu Mobility PW

Ruszył konkurs, w ramach którego doktoranci i pracownicy PW mogą się ubiegać o finansowane m.in. staży i wizyt studyjnych, wyjazdów związanych z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej czy uczestnictwa w szkołach letnich i zimowych. Wnioski można przesyłać do 20 września 2021 r.

Program stypendialny Fundacji SILNIA

Fundacja SILNIA ogłasza nabór do programu stypendialnego na rok akademicki 2021/2022. Program skierowany jest do osób w trudnej sytuacji materialnej, które planują rozpoczęcie studiów lub już studiują poza miejscem swojego zamieszkania.

Konkurs na zespołowe granty dziekańskie i stypendia z subwencji dla młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich

studenci

Dziekan WIM ogłasza konkurs w ramach dotacji z subwencji na 2021 rok na sfinansowanie badań naukowych w formie stypendiów dla doktorantów oraz zespołowych grantów dziekańskich.

#materiałmiesiąca | Bez nich nie polecisz

Bez jakiego materiału nasze podróże wakacyjne nie wyglądałyby tak samo? Z czego zbudowane są silniki napędzające samoloty? Odpowiedź to: stopy niklu. Rozwój właśnie tej grupy materiałów był jednym z najważniejszych czynników warunkujących postęp w branży lotniczej.