Aktualności

VIII Zjazd Stowarzyszenia Absolwentów Inżynierii Materiałowej PW

zdjęcie budynki WIM

Wydział Inżynierii Materiałowej i Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić Absolwentów Wydziału i Instytutu Inżynierii Materiałowej do uczestnictwa w VIII Zjeździe Absolwentów, który uczci 20. rocznicę założenia SAIM PW. Wydarzenie odbędzie się 14 października o godzinie 17.30 w gmachu WIM przy ul. Wołoskiej 141.

Rejestracja uzupełniająca na zajęcia w semestrze zimowym 2022/2023

grafika ogłoszenia

19 września 2022 roku zaczyna się rejestracja uzupełniająca na przedmioty w semestrze zimowym r.a. 2022/2023. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w plikach dot. nieuruchomienia niektórych przedmiotów.

Seminarium „Biomateriały na implanty medyczne”

fot. https://zbdw.pl

Spotkanie odbędzie się on-line na platformie Microsoft Teams 12 października 2022 roku w godzinach 9:00-13:20. Wydarzenie jest jednym z czterech seminariów w ramach projektu "Zintegrowany system dla wdrożeń technologii przyrostowych".

Rekrutacja na studia II stopnia - przedłużenie zapisów

grafika rekrutacyjna

Zapisy na studia magisterskie potrwają do 19 września 2022 roku. Nasz Wydział oferuje 15 miejsc na studiach II stopnia rozpoczynających się od października 2022 na kierunku Inżynieria Materiałowa.

Mikroskopia elektronowa

Prof. Anna Boczkowska, prof. Małgorzata Lewandowska i dr Tomasz Płociński

na najwyższym poziomie

Konkurs "Materiał Movie"

Polskie Towarzystwo Materiałoznawcze ogłosiło konkurs na najlepszy film i scenariusz o tematyce naukowo-edukacyjnej z zakresu szeroko pojętej inżynierii materiałowej, skierowany do studentów i doktorantów uczelni wyższych.

"Inżynieria materiałowa w kryminalistyce" już niedługo na WIM PW

Dr inż. Ewa Ura-Bińczyk otrzymała w drugiej edycji konkursu na granty dydaktyczne z projektu IDUB PW dofinansowanie do uruchomienia nowego przedmiotu na studiach II stopnia.

Targi KOMPOZYT-EXPO®

logo targów

Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędą się 28 i 29 września 2022 roku w EXPO Kraków.

Odszedł Tomasz Brynk

Tomasz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 lipca 2022 roku odszedł od nas Tomasz Brynk, nasz wielki przyjaciel, kolega, wieloletni współpracownik.

Nowe indywidualne zajęcia z PZL Mielec

fot. PZL Mielec

Zapraszamy studentów VII sem. studiów I st. i studiów II st. do realizacji czterech projektów badawczych we współpracy z PZL Mielec - Lockheed Martin Company.

Wyniki konkursu na zespołowe granty dziekańskie i stypendia z subwencji dla młodych naukowców i doktorantów

W wyniku oceny złożonych wniosków, zgodnie z Zarządzeniem Dziekana z dnia 7 lipca 2022 r., przyznano 10 zespołowych grantów dziekańskich oraz 12 stypendiów dla doktorantów.

Nowe projekty z WIM z finansowaniem Narodowego Centrum Nauki

Prof. Małgorzata Lewandowska, prof. Jarosław Mizera i dr inż. Anna Dobkowska zostali laureatami konkursów OPUS 22 + LAP/Weave i MINIATURA 6.

Mateusz Malikowski gościem podcastu DooKoła PW

grafika podcastu

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Mateusz Malikowskim, który opowiada o projekcie pn. "Opracowanie fotokatalizatorów używanych do neutralizacji aktywnych biologicznie substancji organicznych", realizowanym w Kole Naukowym WAKANS.

Prestiżowa publikacja zespołu z naszego wydziału w "Advanced Materials"

MBene, zdjęcie SEM / credit: A. Jastrzębska

Publikacja „2D MBenes: A Novel Member in the Flatland”, powstała we współpracy dr hab. inż. Agnieszki Jastrzębskiej, prof. uczelni z prof. Andreasem Rosenkranzem z Universidad de Chile, ukazała się w czerwcowym wydaniu czasopisma "Advanced Materials".
 

Technologie PW

Razem z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zachęcamy do zapoznania się z filmami, w których Naukowcy z naszego Wydziału opowiadają o technologiach powstałych na naszej uczelni.

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Materiały Węglowe i Kompozyty Polimerowe, Nauka i Przemysł

grafika konferencyjna

Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Polskie Towarzystwo Węglowe, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu oraz Oddział Farb i Tworzyw w Gliwicach, Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie (Katedra Biomateriałów i Kompozytów), Sekcję Węglową i Sekcję Przetwórstwa Tworzyw przy ZG Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Międzynarodowa Konferencja Mechaniki Eksperymentalnej 19 ICEM

ICEM 2022

Dzięki staraniom polskiego środowiska naukowego związanego z mechaniką, 19 ICEM 2022 będzie po raz pierwszy organizowane w Polsce (przełożone z 2020).

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS „Wpływ niskotemperaturowego wyżarzania na ewolucję nanostruktury i właściwości heksagonalnego Ti o zróżnicowanej zawartości pierwiastków międzywęzłowych"

Konkurs na zespołowe granty dziekańskie i stypendia z subwencji dla młodych naukowców i doktorantów

Studenci

Pani Dziekan WIM PW ogłasza konkurs w ramach dotacji z subwencji na 2022 rok na sfinansowanie badań naukowych w formie stypendiów dla doktorantów oraz zespołowych grantów dziekańskich dla doktorantów i młodych naukowców.

Nagroda dla Politechniki Warszawskiej i ADJ Nanotechnology

Nagroda „Polski Produkt Przyszłości”

We wtorek 5. lipca 2022 roku odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Polski Produkt Przyszłości”. Nagrodę w kategorii „wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy” otrzymała spółka spin-off ADJ Nanotechnology oraz Politechnika Warszawska za współpracę nad technologią produkcji nanocząsteczkowy kompozytów sterylizujących.

Nowa koncepcja materiałów polimerowych przeznaczonych do wytwarzania protez kończyn - rozmowa z prof. Joanną Ryszkowską

plakat podcastu

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. dr hab. inż. Joanną Ryszkowską na temat materiałów polimerowych przeznaczonych do wytwarzania elementów protez kończyn, z zastosowaniem wybranych technik druku 3D. 

Konkurs Mobilty PW II

13 czerwca 2022 roku otwarto drugi konkurs w ramach programu Mobility PW. Celem konkursu jest doskonalenie kompetencji doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej poprzez udział w aktywnościach zagranicznych oraz stymulowanie wymiany doświadczeń poprzez wizyty cudzoziemców.

Rekrutacja na studia I stopnia

Trwa rekrutacja na studia I stopnia w Politechnice Warszawskiej. Kandydaci mogą rejestrować się na wybrane kierunki do 6 lipca 2022 roku.

Laureaci Konkursu o Nagrodę Jana Czochralskiego

wizerunek Jana Czochralskiego

Prace magisterskie mgr. inż. Jakuba Ciftci i mgr. inż. Pawła Skudniewskiego oraz praca doktorska dr. inż. Wiktora Bednarczyka zostały nagrodzone w V edycji Konkursu.

Zuzanna Krawczyk finalistką Studenckiego Nobla

Zuzanna Krawczyk

Gratulujemy naszej studentce, która znalazła się w gronie finalistów Studenckiego Nobla w kategorii Nauki Techniczne.