Aktualności

Znamy wyniki rankingu EngiRank

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Politechnika Warszawska jest najlepszą uczelnią wg rankingu EngiRank, który ocenia uczelnie z trzynastu europejskich krajów. W części tematycznej zestawienia, w obszarze „Materials Engineering” Politechnika Warszawska zajęła 2 miejsce spośród 139 ocenianych uczelni.

BEYOND POB – nowy konkurs w ramach programu IDUB

zdjęcie mikroskopu

Do 18 stycznia 2021 roku trwa nabór wniosków w konkursie BEYOND POB w ramach projektu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”. Tematyka grantów powinna dotyczyć obszarów badawczych ujętych w aktualnym wykazie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora

zdjęcie studentów

Senat Politechniki Warszawskiej ustalił sposób postępowania w sprawie nadania stopnia doktora.

Naukowcy z WIM PW laureatami konkursów NCN

Zdjęcie do artykułu

Pod koniec listopada poznaliśmy wyniki konkursów Narodowego Centrum Nauki OPUS 19 i PRELUDIUM 19. Z radością informujemy, że wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania są projekty zgłoszone przez naszych naukowców i realizowane przez konsorcja z udziałem Wydziału.

#materiałmiesiąca | Usłysz o nich

Metamateriały

Przyszło nam żyć w czasach zdalnej pracy i nauki, co oznacza, że więcej czasu spędzamy w domu. Czy przejawia się to ciszą i spokojem? Niekoniecznie. Dźwięki otaczają nas zawsze i wszędzie. W tym Materiale Miesiąca kierujemy uwagę na bardzo niecodzienną grupę materiałów, wyjątkową do tego stopnia, że nie są to materiały w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Na scenę wychodzą metamateriały akustyczne.

Szkolenie on-line - oferta Biura Karier PW

Rozmowa kwalifikacyjna to szkolenie on-line dla wchodzących na rynek pracy. Wydarzenie dedykowane było dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak dobrze zaprezentować się przed pracodawcą i dostać dobrą pracę.

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Nagroda Inteligentego Rozwoju 2020

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości

OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania

plakat

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zorganizowało kontynuację otwartego spotkania zdalnego z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni”. Prelegentami byli: Andrzej Dragan (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski), Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska) i Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński).

Tematy rozpraw doktorskich do SD1 na sem. letni 2020/21

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania tematów rozpraw doktorskich do Szkoły Doktorskiej nr 1 na semestr letni r.a. 2020/2021.

Laureaci Złotej Kredy 2020

logo Złotej Kredy

Dla dydaktyków z Politechniki Warszawskiej to wyjątkowe wyróżnienie, bo przyznają je studenci. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie ma tradycyjnej Gali, podczas której zwycięzcy odbierają nagrody. Nie zmienia się jednak uznanie dla zaangażowania i pasji tych, którzy przekazują wiedzę i inspirują do pracy. 

CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO®

W dniach 17-18 listopada 2020 roku odbyło się unikatowe wydarzenie dla branży kompozytowej CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® łączące świat nauki ze światem biznesu. Organizatorami byli Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych oraz Politechnika Warszawska. Na uczestników czekało 10 godzin prezentacji, konsultacji i dyskusji z cenionymi specjalistami z Polski i zagranicy.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

inauguracja

Dziękujemy serdecznie za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Projektor Kariery

biuro karier

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów do skorzystania z Projektora kariery -projektu prowadzonego w ramach NERW PW Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca – zad. 42, skierowanego do studentów studiów inżynierskich/licencjackich (od 4 semestru) oraz magisterskich.

Stypendium pod Choinkę - nabór wniosków

Stypendium pod Choinkę

29 października ruszyła piąta już edycja Stypendium pod Choinką. Studenci i doktoranci, którzy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością na polu promocji nauki, po raz kolejny mają szansę zdobycia specjalnego stypendium, na które środki zbierane były podczas ubiegłorocznego kiermaszu świątecznego.

Baza Access Engineering

biblioteka

Biblioteka Główna informuje, że ponownie dostępna jest baza Access Engineering - multimedialna, interaktywna, na bieżąco aktualizowana baza wiedzy z zakresu inżynierii, mechaniki, fizyki i szeroko pojętych nauk ścisłych.

Nowości na serwerach Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

zdjęcie

Zachęcamy do zapoznania się z dwiema nowymi pozycjami z zakresu inżynierii materiałowej, znajdującymi się w Katalogu Bibliotek Politechniki Warszawskiej.

Profesor Tadeusz Kulik odznaczony przez Prezydenta RP

fot. www.prezydent.pl

Podczas Inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe pracownikom naszej uczelni. Wśród uhonorowanych jest profesor Tadeusz Kulik z Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021

1 października 2020

Księgarnie Oficyny Wydawniczej PW

studenci

Do 31 października 2020 roku w księgarniach Oficyny Wydawniczej PW obowiązuje rabat w wysokości 30% na wszystkie publikacje.

Informacja dla studentów I roku 2020/2021

Najważniejsze informacje dla osób, które w październiku 2020 roku rozpoczynają studia I stopnia.

Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Celem nowych programów stypendialnych jest wsparcie rozwoju naukowo-badawczego doktorantów, m.in. poprzez wsparcie ich czynnego udziału w wydarzeniach naukowych oraz  docenienie ich wkładu w publikacje naukowe. Program stypendiów jest finansowany ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”, realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Ważna informacja dla studentów I roku!

Wszystkich zakwalifikowanych na I rok studiów pierwszego stopnia na kierunek Inżynieria Materiałowa, zapraszamy do Dziekanatu celem złożenia dokumentów wymaganych podczas procesu rekrutacji na studia.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Zdunek laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Z radością informujemy, że prof. dr hab. inż. Krzysztof Zdunek został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020, która jest wyrazem uznania za realizację projektu pt.: „Wysokiej jakości powłoki DLC wytwarzane w nowatorskim rozpylaniu magnetronowym wysokiej mocy z zastosowaniem gorącego targetu grafitowego”.

Publiczne obrony rozpraw doktorskich we wrześniu

We wrześniu 2020 roku odbędą się trzy obrony rozpraw doktorskich.

Jak leczyć nowotwory? Alternatywa dla chemioterapii

Zbadanie właściwości przeciwnowotworowych i cytotoksycznych in vitro nowej rodziny nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu (faz MXenes) oraz ich wpływu na komórki – to główny cel projektu realizowanego przez dr hab. inż. Agnieszkę Jastrzębską z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.