Aktualności
Profesor Anna Boczkowska z tytułem „Srebrnego Inżyniera 2022”
Redakcja „Przeglądu Technicznego” ogłosiła wyniki 29. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 marca 2023 roku. Tytuł „Srebrnego Inżyniera 2022” w kategorii Nauka otrzymała Dziekan naszego wydziału.
Rejestracja do programu Erasmus+
Rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2023/2024 odbędzie się w dniach 6-19 marca 2023 roku. W dniu 06 marca o godz.: 14:15 zapraszamy na spotkanie informacyjne do Auli im. prof. Wyrzykowskiego.
Konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej
Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.
XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”
Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych wspólnie z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Komitetem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk ma zaszczyt zaprosić na Jubileuszowe XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”, które odbędzie się w dniach 31.05-2.06.2023 roku w Brennej.
Ethics and epistemology of AI - ENHANCE Summer Course
Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).
Informacja dla studentów I sem. studiów II stopnia
W dniach 28 lutego - 02 marca 2023 zapraszamy studentów przyjętych na studia drugiego stopnia rozpoczynających się w lutym 2023 po odbiór dokumentów związanych z przyjęciem na studia.
Nasi studenci i doktoranci nagrodzeni
Dziekan Wydziału prof. Anna Boczkowska wręczyła nagrody wyróżniającym się studentom i doktorantom WIM PW.
Za nami obrony prac dyplomowych
W semestrze zimowym r.a. 2022/2023 odbyło się 40 obron. Na wyróżnienie zasługuje praca Oliwii Kuczek pt. „Ocena wpływu produktów ochronnych na właściwości mechaniczne i strukturę włosów ludzkich” wykonywana we współpracy z Instytutem Badań Kosmetyków Dr Koziej.
Seminarium Naukowe
13 lutego 2023 roku odbyło sie Seminarium Naukowe Wydziału Inżynierii Materiałowej PW, podczas którego prof. Javier Llorca z IMDEA Materials Institute & Technical University of Madrid wygłosił referat nt. 3D printed multimaterial bioabsorbable scaffolds for bone tissue engineering: mechanical, corrosion and biological performance.
Warsztaty epitaksji – nowa forma kształcenia w praktyce
27 stycznia 2023 roku zakończyła się kolejna edycja zajęć w ramach przedmiotu Materiały dla Elektroniki. W tym roku akademickim przedmiot został rozszerzony o dodatkowe zajęcia laboratoryjne - Warsztaty Epitaksji.
31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 29 stycznia 2023 roku, czyli w dniu finału WOŚP-u zapraszamy do Gmachu Głównego PW na licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.
Mobility PW V
Ruszył nabór do piątej edycji konkursu Mobility PW. Konkurs skierowany jest do pracowników naukowych i doktorantów Politechniki Warszawskiej.
Rekrutacja na studia II stopnia
Zapisy na studia magisterskie, które rozpoczną się w semestrze letnim, potrwają do 24 lutego 2023 roku.
Zapisy na przedmioty w semestrze letnim
W dniu 9 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy na przedmioty w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023.
Prof. Anna Boczkowska nominowana do tytułu "Złoty Inżynier 2022"
Do 20 stycznia 2023 roku trwa głosowanie w plebiscycie Złoty Inżynier 2022, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną. W gronie nominowanych jest nasza Pani Dziekan.
Nasza Badaczka w Radzie ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji
Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni została powołana przez Prezydenta RP do Rady do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji.
Rdza czy złoto? Konkurs Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę doktorską, magisterską oraz inżynierską, obronioną w latach 2021-2022 i wpisującą się w tematykę ochrony przed korozją.
Konkurs DEMO Materials
Do 31 stycznia 2023 r. trwa nabór wniosków w konkursie, który jest organizowany przez Centrum Badawcze POB Technologie Materiałowe.
Zespół z WIM z nagrodą Prezesa Zarządu PKN ORLEN
Zespół pod kierownictwem prof. Joanny Ryszkowskiej zdobył II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na „Najlepszą pracę badawczą wykonaną na rzecz PKN ORLEN”.
Nasi Naukowcy laureatami programów NCN
6 grudnia 2022 roku Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 23 i PRELUDIUM 21, w których pięć projektów z WIM PW uzyskało finansowanie.
Barbara Romelczyk-Baishya laureatką programu LIDER XIII
Serdecznie gratulujemy dr inż. Barbarze Romelczyk-Baishya, która otrzyma dofinansowanie NCBR do projektu „Opracowanie metodyki monitorowania właściwości mechanicznych materiałów pobranych z instalacji przemysłowych z wykorzystaniem zminiaturyzowanych próbek”.
Konkurs o Nagrodę ABB
Konkurs obejmuje obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim, m.in. z dziedziny Nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych.
Ogłoszenie na najem lokalu gastronomicznego
Przedmiotem ogłoszenia jest wynajęcie lokalu o łącznej powierzchni 90m2 w celu prowadzenia usług gastronomicznych i cateringowych dla pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej.
Spin-off Amazemet laureatem konkursu „Innowator Mazowsza”
Spółka zajęła 2. miejsce w kategorii Innowacyjna Firma za aplikację safeEtch, służącą automatyzacji procesu post-procesingu druku 3D z metalu.
Konkurs Best Paper III w ramach IDUB PW
Konkurs na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w danym roku przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej jest adresowany jest do pracowników i doktorantów,
których dorobek naukowy jest uwzględniany w ewaluacji działalności naukowej Uczelni.