Aktualności

Ocena programowa PKA

Dnia 2 lipca 2020 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) podjęło uchwałę nr 397/2020 w sprawie oceny programowej na kierunku inżynieria materiałowa prowadzonym na Politechnice Warszawskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Wspomniana ocena programowa została dokonana w oparciu o raport z wizytacji Zespołu Oceniającego PKA w dniach 28-29 listopada 2019 r. Miło nam poinformować, iż wspomniana uchwała Prezydium PKA zawiera najwyższą możliwą ocenę, tj. ocenę pozytywną.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich PW - sem. zimowy r.a. 2020/2021

Rejestracja kandydatów będzie się odbywać za pośrednictwem systemu IRK (irk.pw.edu.pl) w terminie od 1 sierpnia 2020 r. (godz. 0.00) do 31 sierpnia 2020 r. (godz. 23.59).

Najlepsze studia w Polsce na kierunku inżynieria materiałowa prowadzi WIM PW

Ranking Studiów Inżynierskich 2020 miesięcznika Perspektywy po raz kolejny wykazał, że wydziałem, który najlepiej w Polsce kształci na kierunku inżynieria materiałowa jest Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Eksperci Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Miło nam poinformować, że Polska Komisja Akredytacyjna powołała na kadencję 2020-2023 trzech ekspertów z dyscypliny inżynieria materiałowa z naszego Wydziału: prof. dr hab. inż. Waldemara Kaszuwarę, dr hab. inż. Dariusza Oleszaka, prof. PW, dr hab. inż. Jerzego Roberta Sobieckiego, prof. PW.

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości za realizację projektu „Badania właściwości przeciwnowotworowych nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu – faz MXenes”.

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Miło nam poinformować, że nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców w roku 2020 uzyskali Witold Chromiński, Piotr Kwaśniak, Jakub Skibiński i Chiara Rinoldi.

#PowiedzPW

Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi. Jednostce zależy na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących inicjatyw biznesowych czy startupów na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w przyszłych działaniach.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Jarosław Żelazko

22 lipca 2020 roku o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej "Zastosowanie przekształcenia Laplace’a do wyznaczania parametrów radiacyjnych centrów defektowych w monokryształach krzemu metodą niestacjonarnej spektroskopii fotoprądowej" pana mgr. inż. Jarosława Żelazko.

Drzwi Otwarte online – część druga

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej. Zapraszamy już 1 lipca!

Certificate in Business for Engineers

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z informacją na temat Certificate in Business for Engineers, studiów podyplomowych w języku angielskim dla studentów ostatnich lat Politechniki Warszawskiej.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Mileny Koralnik

24 czerwca 2020 roku o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej pani mgr inż. Mileny Koralnik.

Biblioteka wydziałowa

Od 1 czerwca 2020 roku biblioteka wydziału będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 9.30-13.30.

Drzwi Otwarte online

Chociaż tej wiosny nie mogliśmy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy mieliśmy alternatywę. W dniach od 22 do 24 maja odbyło się wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Przyłbice dla personelu Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego

Przyłbice zostały wytworzone w zespole dr hab. inż. Wojciecha Święszkowskiego, prof. uczelni, przy współpracy z firmami MaterialsCare i Wolf 3D.

Zasady zaliczenia zajęć wychowania fizycznego w semestrze letnim 2020

Na podstawie Zarządzenia Rektora PW nr 27/2020 z dnia 4 maja 2020 termin zaliczenia zajęć wychowania fizycznego upływa 12 czerwca a semestr letni nie zostanie najprawdopodobniej przedłużony.

Akcja kwaterunkowa

1 maja 2020 roku rozpoczęła się akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2020/2021 dla obecnych studentów i doktorantów PW.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

W związku z ogłoszeniem przez Centralną Komisję Egzaminacyjną harmonogramu egzaminów maturalnych w roku 2020 informujemy, że zapisy internetowe na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Warszawskiej zostaną otwarte 1 czerwca, a przewidywane zakończenie akcji przyjęć na te studia to koniec sierpnia 2020 r.

Projekt "Opracowanie inteligentnej konstrukcji ciśnieniowego zbiornika kompozytowego z uchylną dennicą. [INNOTANK]"

Głównym celem projektu, w którym będą uczestniczyć naukowcy WIM PW, jest opracowanie na drodze prac badawczo-rozwojowych inteligentnej konstrukcji ciśnieniowego zbiornika kompozytowego z uchylną dennicą.

Nowy projekt realizowany przez naukowców z WIM PW

Głównym celem projektu „Opracowanie technologii obróbki aluminiowych oraz kompozytowych struktur pierwszo i drugorzędowych. [TECHNIKS]” jest opracowanie technologii obróbki aluminiowych oraz kompozytowych struktur pierwszo i drugorzędowych, której planowanym efektem będzie eliminacja obecnie stosowanych chemicznych i mechanicznych technologii usuwania powłok lakierniczych ze struktur lotniczych.

Przesunięcie terminu publicznej obrony rozprawy doktorskiej mgr. inż. Jarosława Żelazko

Obrona pracy doktorskiej pt. „Zastosowanie przekształcenia Laplace’a do wyznaczania parametrów radiacyjnych centrów defektowych w monokryształach krzemu metodą niestacjonarnej spektroskopii fotoprądowej” pana mgr. inż. Jarosława Żelazko z powodu panującej epidemii odbędzie się w terminie późniejszym. Nowa data obrony jest w trakcie ustalania.

#PowiedzPW: Inkubator Innowacyjności PW

Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi. Zależy nam na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących inicjatyw biznesowych czy startupów na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w naszych przyszłych działaniach.

Granty badawcze Technologie Materiałowe-1

Rozpoczął się nabór na pierwszy konkurs na granty badawcze Technologie Materiałowe-1 w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Technologie Materiałowe (POB_TM).

Program "Doktorat Wdrożeniowy"

Program "Doktorat Wdrożeniowy" IV edycja - nabór wniosków finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2020 trwa od dnia 30 kwietnia do dnia 15 czerwca.

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2.

Rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w ra. 2020/2021

Rekrutacja prowadzona jest w dniach 12-26 marca 2020 roku poprzez aplikację USOSweb. Termin składania dokumentów w Dziekanacie mija 27.03.2020 roku.