Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019

Dziekan i Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 w poniedziałek 1 października 2018 roku o godzinie 14.00 w auli im. Profesora Jerzego Witolda Wyrzykowskiego w Gmachu Inżynierii Materiałowej przy ul. Wołoskiej 141.

Informacja dla studentów i doktorantów PW o konieczności korzystania z adresów e-mail w domenie PW

Informacja dla wszystkich studentów i doktorantów PW o konieczności korzystania począwszy od dnia 1 czerwca 2018 r. wyłącznie z indywidualnych adresów e-mail w domenie PW (nr_albumu@pw.edu.pl) w korespondencji z Uczelnią.

Naukowcy z PW laureatami stypendium START

Pięciu młodych badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród laureatów stypendium START przyznawanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Wśród nich jest Witold Chromiński z Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Wydział Inżynierii Materiałowej PW prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce

17 kwietnia 2018 roku poznaliśmy wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. Nasz Wydział zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Inżynieria Materiałowa".

Najlepsze studia inżynierskie w Polsce

na kierunku inżynieria materiałowa

III Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

Już po raz trzeci Wydział Inżynierii Materiałowej PW uczestniczył w Rodzinnym Pikniku Naukowym w Otwocku, który odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, 8 września 2018 roku. Również tym razem bardzo wielu zwiedzających przyciągały pokazy przygotowane przez studentów Koła Naukowego WAKANS. Poza komorą do azotowania jarzeniowego i mikroskopem metalograficznym zaprezentowano również pokaz walcowania metali. Stanowisko WIM było otoczone gośćmi przez cały czas trwania Pikniku i budziło zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.