Konkurs na stanowisko technologa (post-doc) - NCN OPUS 23

Politechnika Warszawska poszukuje osoby na stanowisko technologa (post-doc) w pełnym wymiarze czasu pracy do projektu: NCN OPUS 23 „Materiały na bazie tytanu o podwyższonej bioaktywności wytwarzane z zastosowaniem dużego odkształcenia plastycznego” (nr projektu 2022/45/B/ST5/03398) przyznanego i finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Nazwa stanowiska: technolog (post-doc)- zatrudnienie pełnoetatowe

Wymagania:

• posiadanie stopnia naukowego doktora w dyscyplinie inżynieria materiałowa, chemii lub fizyki;
  • doświadczenie w samodzielnym planowaniu badań i ich realizacji;
  • udokumentowane (publikacje międzynarodowe z listy A Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego);
  • doświadczenie w zakresie badań mikrostruktury Ti i jego stopów oraz metali po dużym odkształceniu plastycznym;
  • bardzo dobra znajomość technik charakteryzowania materiałów, fizyki odkształcenia plastycznego w zakresie stopów metali lekkich, w tym tytanu i jego stopów oraz przemian fazowych;
  • doświadczenie w zakresie prac związanych z preparatyką próbek metodą FIB oraz charakterystyki  mikrostruktury z zastosowaniem SEM, TEM, EBSD wraz z umiejętnością samodzielnej obsługi wymienionej aparatury;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu niezbędnym do samodzielnej pracy badawczej.

Opis zadań:

• Obserwacje mikrostruktury tytanu i jego stopów po procesach obróbki cieplnej, plastycznej i powierzchniowej (SEM, STEM, TEM), analiza tekstury, preparatyka próbek z zastosowaniem FIB.
  • Opracowanie koncepcji i przygotowanie publikacji, dokumentujących uzyskane wyniki w ramach realizowanego projektu.
  • Szkolenie i opieka nad doktorantami oraz dyplomantami w zakresie badań z zastosowaniem mikroskopów świetlnych i elektronowych.

Typ konkursu NCN: OPUS-ST

Termin składania ofert: 15.09.2024 rok

Forma składania ofert: mailowo na adres: halina.garbacz@pw.edu.pl lub w sekretariacie Wydziału Inżynierii Materiałowej (ul. Wołoska 141, 02-507 Warszawa)

Warunki zatrudnienia: zatrudnienie pełnoetatowe na okres do 24 miesięcy. Wysokość wynagrodzenia tzw. brutto brutto w skali roku 140 000 PLN.

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby proszone są o składanie ofert zawierających: list motywacyjny, CV, listę publikacji oraz skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie tytułu naukowego doktora. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami, jak również możliwość nie dokonania wyboru kandydata. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy. Prosimy o umieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2016 r. poz. 922)”. Wybrany kandydat zostanie powiadomiony o wynikach konkursu mailowo w terminie 7 dni po rozstrzygnięciu konkursu.

Planowany początek zatrudnienia osoby w projekcie: 1 października 2024r.