Rozpoczęliśmy rok akademicki 2022/2023

Inauguracja roku akademickiego

30 września 2022 roku w Auli im. prof. J.W. Wyrzykowskiego odbyła się Inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas wydarzenia obecni byli studenci I roku, studenci starszych roczników, doktoranci, pracownicy wydziału, władze wydziałów Politechniki, a także zaproszeni goście.

Z okazji nowego roku Dziekan WIM prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska skierowała do społeczności akademickiej życzenia:

Drodzy Studenci I roku, studia są okresem inwestowania w siebie. Życzę  abyście mądrze dzieli czas pomiędzy naukę i przyjemności bo studia to nie tylko czas wytężonej pracy. Życzę Wam aby był to czas dobrych inwestycji i spełnionych marzeń.
Szanowni Państwo, życzę Wam Wszystkim, aby nadchodzący rok akademicki był czasem owocnej i spokojnej pracy, źródłem inspiracji, bodźcem do nieustannego rozwoju oraz miło spędzonym czasem.

Prorektor ds. studenckich prof. Robert Zalewski wręczył nagrody Rektora naszym pracownikom:

• prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska

• prof. dr hab. inż. Jarosław Mizera

• dr inż. Bogusława Adamczyk-Cieślak

• Nagroda Zespołowa Stopnia I za osiągnięcia naukowe w latach 2020-2021
    • prof. dr hab. inż. Waldemar Kaszuwara
    • dr inż. Justyna Zygmuntowicz
    • dr inż. Marcin Wachowski
    • mgr inż. Paulina Piotrkiewicz

• Nagroda Indywidualna za wyróżniające prowadzenie zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2020/2021
    • prof. dr hab. inż. Halina Garbacz

• dr hab. inż. Krzysztof Rożniatowski, prof. uczelni

• dr hab. inż. Elżbieta Jezierska, prof. uczelni

• dr hab. inż. Wiesław Świątnicki, prof. uczelni

• Nagroda Indywidualna Stopnia III za osiągnięcia organizacyjne oraz wkład w rozwój Uczelni w r.a. 2020/2021
    • prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski

• Nagroda Zespołowa Stopnia I za osiągnięcia organizacyjne w latach 2020-2021
    • dr hab. inż. Dawid Myszka, prof. uczelni
    • dr hab. inż. Wiesław Świątnicki, prof. uczelni
    • dr inż. Emilia Skołek.

Nagrody Rektora otrzymały także studentki i doktorantki:

• Nagroda za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz Uczelni w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022
    • mgr inż. Anna Czajka
    • mgr inż. Gabriela Komorowska
    • inż. Klaudia Anuszewska
    • inż. Zuzanna Uliasz
    • Aleksandra Padykuła
    • Karina Tomborek
  • Nagroda za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz Uczelni w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022
    • mgr inż. Anna Czajka
    • inż. Zuzanna Uliasz

Podczas wydarzenia Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Mateusz Malikowski wręczył nagrody Złotej Kredy - wyróżnienia dla nauczycieli akademickich, którzy według studentów najlepiej poprowadzili zajęcia, czy wspierali studentów w roku akademickim. Laureatami zostali:

• dr Robert Stępnicki - „Złota kreda” w kategorii najlepszy wykładowca,
  • dr inż. Agnieszka Brojanowska - „Złota kreda” w kategorii najlepszy prowadzący zajęcia nie będące wykładami,
  • dr hab. inż. Krzysztof Rożniatowski, prof. uczelni „Złota kreda” w kategorii najbardziej przyjazny studentom nauczyciel akademicki, tzw. „Złote serce”.

Prodziekan ds. Kształcenia dr hab. inż. Joanna Zdunek wręczyła wyróżnienia najlepszym studentom:

• w kategorii najlepszy dyplom inżynierski
    • inż. Zuzanna Krawczyk
  • w kategorii najlepszy dyplom magisterski
    • mgr inż. Bartosz Bucholc
  • w kategorii najlepszy dyplom magisterski na studiach w języku angielskim
    • mgr inż. Katarzyna Wiercińska
  • wyróżnienie za najlepszą średnią po I roku
    • Karol Brożek
  • wyróżnienie za najlepszą średnią po II roku
    • Michał Żakowski
  • wyróżnienie za najlepszą średnią po III roku
    • Palina Zhukouskaya
  • wyróżnienie za najlepszą średnią po I sem. studiów II stopnia w jęz. polskim
    • inż. Jakub Maliszewski
  • wyróżnienie za najlepszą średnią po I sem. studiów II stopnia w jęz. angielskim
    • inż. Józef Rzempołuch
  • Nagroda Stowarzyszenia Absolwentów w roku 2022
    • Karol Brożek.

Inauguracja roku akademickiego na WIM PW to także okazja do wręczenia statuetek Przyjaciel Wydziału, które Dziekan WIM wręcza od 2015 roku. Tegorocznymi laureatami zostali:

• prof. dr hab. inż. Katarzyna Pietrzak, Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk,
  • prof. dr Marek Rubel, KTH Royal Institute of Technology w Sztokholmie,
  • prof. dr hab. n. med. Leszek Pączek, Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Wykład inauguracyjny „Inżynieria powierzchni – współczesne rozwiązania materiałowe” wygłosił prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń.

Zdjęcia z Inauguracji Roku Akademickiego 22/23 »