Nasza Studentka w jednym ze zwycięskich zespołów Foodhatonu

Zuzanna Krawczyk wraz z zespołem „Malinowy Band” zajęła III miejsce w Challenge Labs, którego organizatorem jest EIT Food - Wspólnota Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

Zespół został nagrodzony za opracowanie nowego produktu - „FruitBOX”, czyli inteligentnego, wielorazowego opakowania na owoce z modyfikowaną atmosferą, które przedłuża trwałość owoców o minimum 1 tydzień. Opakowanie posiada dodatkowo wskaźnik informujący o stanie owoców: świeże, zdatne do spożycia, niezdatne do spożycia. A oprócz tego stworzone jest z biodegradowalnego tworzywa.
 

Challenge Labs Foodhaton to maraton projektowania innowacji, którego celem jest opracowanie koncepcji na innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne w branży spożywczej oraz FMCG. Całość realizowana jest w formie Design Sprintu trwającego od 4 do 20 listopada, w trakcie którego zespoły projektowe biorą udział w sesjach warsztatowych oraz spotkaniach projektowych moderowanych przez ekspertów z zakresu Design thinking oraz Service design, a całość kończą prezentacjami inwestorskimi swoich rozwiązań. Więcej na https://jedzenieprzyszlosci.pl.

 
Naszej studentce serdecznie gratulujemy!