Drużyna z PW tryumfowała podczas regat na Wiśle

Już po raz 12. z rzędu ósemka wioślarska reprezentująca Politechnikę Warszawską pokonała zespół z Uniwersytetu Warszawskiego. Jubileuszowy, 70. już wyścig odbył się 9 października 2021 r. podczas V Amatorskich Mistrzostw Warszawy w Wioślarstwie. W drużynie PW jest student naszego Wydziału.

W tym roku drużyny z PW i UW walczyły o zwycięstwo nie na Kanale Żerańskim, ale na odcinku między Mostem Poniatowskiego a Mostem Łazienkowskim. Jako pierwsza na mecie zameldowała się ósemka z Politechniki z czasem 2:35:40, wyprzedzając osadę UW o 2 sekundy.

Regaty to tradycja akademickiej Warszawy, która wzoruje się na rywalizacji Oxford University Boat Club i Cambrigde University Boat Club.

Serdecznie gratulujemy naszemu studentowi, Jakubowi Ciftci oraz całej drużynie. Życzymy kolejnych sukcesów.

Skład zwycięskiej osady: Bartłomiej Gzowski, Maciej Koperski, Michał Gulan, Stanisław Krasuski, Łukasz Stępka, Jakub Ciftci, Stanisław Dawidziuk, Maciej Borzęcki, Małgorzata Kurcjusz.

Źródło: pw.edu.pl