Łukasz Mikołajczyk, absolwent WIM 2011

Po zakończeniu studiów na WIM PW rozpocząłem pracę w Addit Contract Manufacturing. Addit to jeden z czołowych w Europie dostawców usług w zakresie precyzyjnej obróbki blach. Mimo kompletnie innego kierunku studiów z powodzeniem przyjąłem wyzwanie postawione mi przez firmę.

Jako Inżynier Jakości Produkcji w Addit nie trafiłem jednak bezpośrednio do pracy jako technolog–projektant, ale zgodnie z tradycją firmy, jak każdy nowo przyjęty pracownik, zacząłem swoja przygodę od pracy fizycznej na produkcji.

Po 3 miesiącach zapoznawania się procesami produkcyjnymi ostatecznie przeszedłem do zespołu, w którym zajmowałem się obsługą techniczną klientów międzynarodowych. Miałem możliwość współpracować z inżynierami z dużych koncernów jak Xerox, Canon czy Vestas. Poznałem najnowsze technologie w obróbce blach i brałem udział w tworzeniu jednego z najnowocześniejszych systemów zarządzania produkcją w Polsce.

Po 8 latach spędzonych w Addit zabrałem swój bagaż doświadczeń i w poszukiwaniu nowych wyzwań przyjąłem ofertę pracy we FRIMO GmbH. FRIMO jest globalnym dostawca technologii do obróbki tworzyw sztucznych dla branży motoryzacyjnej. Moi koledzy tworzą technologie, projektują maszyny i narzędzia, a ja jako koordynator produkcji dbam o proces powstawania tych ciekawych konstrukcji. Na co dzień oprócz koordynacji pomagam rozwijać Polski oddział FRIMO GmbH oraz poszerzam swoja wiedzę z zakresu zarządzania produkcją.

Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem. Lubię aktywny tryb życia, od 3 lat z powodzeniem gram w lidze squash’a w moim mieście.