Era Materiałów - wykłady

Projekt „Era materiałów - popularyzacja inżynierii materiałowej wśród uczniów szkół średnich” jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę rozpowszechniania wiedzy z zakresu inżynierii materiałowej.

W ramach projektu zostaną zrealizowane dwie edycje bezpłatnych zajęć dydaktycznych dla uczniów szkół średnich, które będą składały się z wykładów i warsztatów.

14 czerwca - wykłady

Zajęcia odbywają się na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Wołoskiej 141 w Warszawie.

• Powitanie
  • Wykład 1: Wstęp do inżynierii materiałowej
  • Wykład 2: Metale
  • Przerwa
  • Prelekcja - dr inż. Kinga Kościewicz Główny Specjalista w Grupie Badawczej Technologie SiC (Centrum Nanotechnologii), Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki, absolwentka WIM PW
  • Wykład 3: Ceramika
  • Wykład 4: Polimery
  • Wykład 5: Kompozyty
  • Wykład 6: Biomateriały
  • Dyskusja, pytania, ankiety
  • Zakończenie wykładów

Tematyka zajęć

1. Czym jest inżynieria materiałowa, co to jest materiał i na czym polega praca inżyniera materiałowego.
  2. Jakie są cztery grupy materiałowe i ich zastosowania - poznają: metale, ceramikę, polimery i kompozyty.
  3. Czym są biomateriały i z czego je wykonujemy.

Dla uczniów zainteresowanych kontynuacją zajęć organizujemy warsztaty:

• do wyboru dwa terminy: 9-11 lipca (20 miejsc) lub 6-8 sierpnia 2024 (20 miejsc)
  • czas trwania: godz. 10:00-15:00 (w tym przerwa na lunch, który zapewniamy)
    • dzień 1  - Pracownia Ceramiki i Kompozytów ceramicznych;
    • dzień 2 - Pracownia Polimerów i Kompozytów polimerowych;
    • dzień 3  - Pracownia Metali i Kompozytów metalicznych.

Kontakt: eramaterialow@pw.edu.pl