Festiwal Przemiany 2024
Festiwal Przemiany to wydarzenia o charakterze artystycznym, łączące różne formy realizacyjne: spektakle, koncerty, warsztaty, działania z zakresu nowych technologii. Hasło tegorocznej edycji to "Z czego zbudujemy przyszłość?". W planach jest prezentacja zarówno nowych, jak i tradycyjnych materiałów.
Udział w wydarzeniu biorą eksperci z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, którzy zaangażowali się w przygotowanie części wystawowej i panele eksperckie.
Wystawy – Stacje doświadczalne
Znaczna część przestrzeni tegorocznej przestrzeni wystawowej zostanie przeznaczona na eksperymentowanie, zadawanie pytań oraz spotkania z naukowcami i projektantami. Specjaliści z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW zaprezentują projekty naukowe, innowacje technologiczne oraz nowoczesny sprzęt badawczy związane z takimi tematami jak:
- polimery z biododatkami
- kompozyty
- ceramika użytkowa
- druk 3D
- ferrofluidy i lewitacja magnetyczna
- skaningowy mikroskop elektronowy – SEM TM 1000
- mikrostruktury metali i stopów
- obrazy mikrostruktur – Technologia i Sztuka
Godziny otwarcia:
- 11 października, godz. 20.30–23.00
- 12 października, godz. 11.00–22.00
- 13 października, godz. 11.00–20.00
Panele eksperckie
- Ekstremalnie trwałe – 12 października, godz. 12.00–13.00
Materiały przyszłości i ich twórcy. Jednym z gości będzie dr inż. Jan Wróbel z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW, który wraz z zespołem opracował ogniotrwały i odporny na promieniowanie stop metali, który może być wykorzystany w energetyce jądrowej i przemyśle kosmicznym.
- Żywe leki – 12 października, godz. 13.30–14.30
Bohaterami spotkania będą przeciwciała, szczepionki przeciwnowotworowe i terapie komórkowe, a przede wszystkim naukowcy i lekarze przekształcający naszą naturalną obronę w potężne narzędzie przeciwko nowotworom. Ekspertem podczas tego panelu będzie prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie festiwalprzemiany.pl