XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”
Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych wspólnie z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Komitetem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk ma zaszczyt zaprosić na Jubileuszowe XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”, które odbędzie się w dniach 31.05-2.06.2023 roku w Brennej.
XXV Sympozjum Naukowe „Kompozyty Teoria i praktyka” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Celem sympozjum jest prezentacja aktualnych wyników badań i tendencji dalszego rozwoju w zakresie otrzymywania, badania, modelowania oraz zastosowania materiałów kompozytowych. Wolą organizatorów jest stworzenie forum do wymiany poglądów i doświadczeń oraz zwiększenie integracji pomiędzy środowiskiem naukowym i przemysłem.
W programie tegorocznego wydarzenia zaplanowano sesje referatowe oraz sesję posterową. Postery oraz prezentacje młodych naukowców będą oceniane przez Komisję Konkursową, a Autorzy wyróżnionych otrzymają dyplomy i nagrody.
ZAKRES TEMATYCZNY SYMPOZJUM:
- Technologie wytwarzania kompozytów i ich przetwarzania.
- Nauka o materiałach i inżynieria materiałów kompozytowych.
- Mechanika materiałów kompozytowych od skali nano do makro.
- Modelowanie materiałów kompozytowych.
- Metody badań materiałów i struktur kompozytowych.
- Zastosowanie materiałów kompozytowych w inżynierii budowlanej, mechanicznej i lotniczej, medycynie, inżynierii chemicznej, przemyśle morskim, motoryzacyjnym, inżynierii pojazdów szynowych i innych.
- Recykling materiałów i konstrukcji kompozytowych.
- Monitorowanie stanu, degradacja, eksploatacja materiałów i struktur kompozytowych.
- Nowe trendy w materiałach kompozytowych.
Język konferencji: polski, angielski.
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest zgłoszenie udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie karty zgłoszenia on-line dostępnej na stronie https://www.ptmk.net/karta-zgloszeniowa-online.