Pomagamy uwolnić Złomka

Plakat promujący zbiórkę sprzętu komputerowego dla dzieci

Plakat promujący zbiórkę sprzętu komputerowego dla dzieci

Włączamy się do akcji pomocy uczniom wykluczonym cyfrowo. Wolontariusze poszukiwani!

Wielu młodych ludzi zmagających się z wyzwaniem zdalnej nauki marzy o tym, aby za kilka lat rozpocząć studia. Ich zapał jest niestety często tłumiony przez brak dostępu do sprzętu, który umożliwia aktywny udział w wirtualnych zajęciach. Postanowiliśmy więc połączyć siły z Fundacją Sarigato (projekt Hakersi) oraz inicjatywą “Uwolnij Złomka” i w ramach akcji przekazywania sprzętu spróbować zrobić dla uczniów coś dobrego.

Jak można przyłączyć się do akcji?

  • W ramach projektu jest prowadzona zbiórka sprzętu komputerowego – w holu Gmachu Głównego znajduje się specjalny kontener na “złomki”, czyli wysłużone, ale nadal sprawne laptopy/PC, z których będą mogli skorzystać uczniowie. Nawet jeśli okaże się, że darowany komputer nie jest w pełni sprawny, może być naprawiony lub posłużyć jako “dawca podzespołów”. Poza komputerami przyjmujemy również monitory, zestawy słuchawkowe i nowe dyski twarde. Sprzęt będzie przyjmowany do 31 stycznia 2021 r.
  • Wszystkich studentów, którzy chcieliby włączyć się do akcji i pomóc w przygotowaniu sprzętu elektronicznego przekazanego przez darczyńców, zachęcamy do dołączenia do grupy wolontariuszy. Do zadań pomocników będzie należało m.in. naprawianie, instalowanie i czyszczenie komputerów w lokalach przy ul. Kieleckiej 42 lub ul. Wiśniowej 48. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod tym adresem.

Zachęcamy do włączenia się do zbiórki – każdy z darów będzie pięknym prezentem dla potrzebujących uczniów.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie organizatorów.