Drzwi Otwarte online

Chociaż tej wiosny nie mogliśmy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy mieliśmy alternatywę. W dniach od 22 do 24 maja odbyło się wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Od 22 do 24 maja wraz z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej zorganizowaliśmy serię wirtualnych spotkań, które pozwoliły zrozumieć, jak dostać się na najlepszą uczelnię techniczną w Polsce i jak dobrze wykorzystać czas spędzony na PW. Całość była emitowana m.in. na profilu PW na Facebooku oraz oficjalnym kanale PW na YouTubie.

 

Dzień I – #wejdźdoświataPW

  • 14.00 Wciskamy enter! Transmisję zaczynamy od krótkiego powitania patrona wszystkich studentów PW – prof. Janusza Walo, Prorektora ds. Studenckich.
  • 14.10 Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest supermoc studenta PW? Odpowiedź znajdziecie w prezentacji wyobraźnia≥wiedza, przez którą przeprowadzi Was niewidzialna Pani Inżynier oraz Janek z Kacprem – jej pomocnicy i reprezentanci Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej.
  • 14.30 O tym, jak zostać studentem najlepszej uczelni technicznej w Polsce opowie w ABC kandydata człowiek, który o rekrutacji wie wszystko – zapraszamy na spotkanie z szefem Biura ds. Przyjęć na Studia.
  • 14.45 Kiedy człowiek zdaje maturę i dostaje indeks (elektroniczny, rzecz jasna), trafia do innego świata, po którym nie zawsze wie, jak się poruszać... Waszym przewodnikiem po życiu studenckim będzie Paweł, reprezentant organizacji Enactus, entuzjasta fizyki, youtuber i nałogowy pożeracz książek :-)
  • 15.05 Nauka to nie tylko wykłady, laborki i piętrzące się na biurku książki. To także projekty, w które wkłada się całe serce i mnóstwo godzin pracy, ale w zamian wyciąga mnóstwo endorfin i bezcenne doświadczenie inżynierskie. Nikt nie opowie Wam o tym lepiej niż Kasia z Rady Kół Naukowych, Mateusz z Koła Naukowego ADek i Filip ze studenckiej ekipy Proton Dynamic.
  • 15.25 Być (inżynierem) albo nie być. Jeżeli jeszcze się zastanawiacie, czy Politechnika to na pewno to, czego chcecie i potrzebujecie, Asia Dostal-Kielczyk i Ewa Kluczek-Woźniak z Biura Karier pomogą Wam podjąć ostateczną decyzję, a przy okazji opowiedzą, jak projektować swoją ścieżkę rozwoju. Nie zabraknie również paru wskazówek dla tych, którzy chcą się uczyć efektywnie także w czasie pandemii.
  • 15.55 ChatBob prawdę Ci powie. Zadbali o to studenci z Wydziału Zarządzania PW, twórcy rozmownego bota, który postara się odpowiedzieć na Wasze pytania związane z rekrutacją na naszą uczelnię.
  • 16.00 Wy pytacie – my odpowiadamy. Sesja Q&A, podczas której rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości dotyczące rekrutacji, studiów i spraw związanych z życiem studenckim.
  • 17.00Say WUT?Study at the Warsaw University of Technology, czyli anglojęzyczny panel dla zagranicznych kandydatów z udziałem Karola Maśluszczaka z International Students Office.

   

Dzień II – prezentacje wydziałowe, spotkania ze studentami

Dzień III – prezentacje wydziałowe, spotkania ze studentami