W dniu 24 stycznia 2025, w oddziale Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki, Sieć Badawcza Łukasiewicz przy ul. Wólczyńskiej 133 w Warszawie (d. ITME), odbyły się ostatnie zajęcia studentów II stopnia studiów WIM w ramach przedmiotu Materiały dla Elektroniki Laboratorium w roku akad. 2024/25
W połowie stycznia ogłoszono listę rankingową nr 8 w konkursie Weave-UNISONO. Znalazł się na niej projekt „Hybrydowe, krystaliczno-amorficzne kompozyty bioabsorbowalne - przełom w dziedzinie wyrobów medycznych”, którego kierownikiem z ramienia PW jest prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski.
Nasza studentka zajęła 3. miejsce z pracą pt. „Pigmenty na celulozie, czyli sztuka w mikroskali”. Opowiada on o chemicznych oraz fizycznych aspektach sztuki: m.in. czym jest papier z chemicznego punktu widzenia, jak działają kolory i dlaczego światło niszczy.
Odmieniony wygląd słynnej warszawskiej palmy to m.in. efekt pracy zespołu z naszego Wydziału oraz firmy Lubas. Nasi specjaliści zajęli się zaprojektowaniem i wykonaniem nowych liści.
22 stycznia 2025 roku o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Diany Clemenci Martinez Guerrero pt. "Mg-based bioabsorbable implants: From surface characterization to tissue- implant interface evaluation after in vitro and in vivo degradation".
Zespół Ery Materiałów odwiedził Katowice - Europejskie Miasto Nauki 2024. W ramach Tygodnia Materiałów nasi naukowcy wygłosili wykłady na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej.
Wydarzenia
29 |
Koniec zajęć semestru zimowego08:00 |
30 |
Początek zimowej sesji egzaminacyjnej08:00 |