30 marca 2022 roku firma McKinsey & Company wraz z miesięcznikiem „Forbes” ogłosiła zwycięzców 4. edycji plebiscytu "25 under 25". Jesteśmy dumni z Julii Kosińskiej, która została jedną z tegorocznych Laureatek.
EXPO Katowice S.A. i Redakcja Miesięcznika „Napędy i Sterowanie” zapraszają do udziału w konkursie "Innowacje w Przemyśle". Do Konkursu mogą przystąpić zarówno indywidualni studenci jak i koła naukowe lub zespoły studentów.
13 i 20 maja 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej odbędą się obrony rozpraw doktorskich.
W sierpniu 2021 roku poznaliśmy wyniki pierwszego konkursu na granty dydaktyczne IDUB PW. Do finansowania zakwalifikowano 10 projektów, w tym projekt prof. Wojciecha Święszkowskiego pn. „Nowa jakość kształcenia w obszarze inżynierii tkankowej”. Grant umożliwił modyfikację i przeprowadzenie przedmiotu obieralnego „Tissue engineering” na specjalności anglojęzycznej „Biomaterials” na studiach drugiego stopnia na WIM PW.
16 marca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej w Auli im. Profesora Jerzego W. Wyrzykowskiego odbyło się Walne Zebranie Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego.
Politechnika Warszawska i Fundacja Dekaban ogłaszają konkurs na staż post-doktorski w roku akademickim 2022/2023 na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor, Michigan, USA.
Dr inż. Mirosław Kruszewski z Uczelnianego Centrum Badawczego „Materiały funkcjonalne” prowadzi projekt „Efektywne bariery dyfuzyjne do zastosowań w systemach do konwersji energii” w ramach Programu Lider NCBR. Naukowiec zaprasza do współpracy studentów, którzy chcieliby realizować pracę dyplomową (inżynierską lub magisterską) związaną z tematyką projektu.
Projekt dr inż. Agnieszki Krawczyńskiej znalazł się na liście projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu SONATA BIS 11. Wyniki konkursu NCN ogłosił 24 lutego 2022 roku. Nasza badaczka otrzyma ponad 2 mln zł na prowadzenie projektu pn. „Kształtowanie mikrostruktury materiałów metalicznych w celu poprawy ich właściwości antybakteryjnych”.
10 marca 2022 roku odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone wyjazdom w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023. Spotkanie poprowadził prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski, Pełnomocnik Dziekana ds. Międzynarodowych i Krajowych Programów Edukacyjnych.
W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej dział centralny punkt zbiórki rzeczowej. Uczelnia zbiera także środki, które będą przekazane Narodowemu Bankowi Ukrainy.
Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.
Przyszłych studentów studiów II-go stopnia zapraszamy w dniach 23–24 lutego 2022 roku w godz. 9:00–15:00 do Dziekanatu.
Trzydzieścioro dwoje mentorów i mentorek, w większości absolwentów naszej Uczelni, zaprasza do współpracy. Mentorzy są przedstawicielami całego przekroju branż od IT, produkcji, projektowania, badań, marketingu, lotnictwa po public relations i sektor zbrojeniowy.
W nowym semestrze zajęcia dydaktyczne będą odbywały się stacjonarnie — 22 lutego kończy się okres kształcenia zdalnego, obowiązujący od 24 stycznia 2022 roku.
Właśnie wystartował Program Akcelerator PW. Działanie ma na celu wesprzeć inicjowanie, inkubację i akcelerację firm typu start-up, powstających w wyniku działalności naukowo-badawczej pracowników i studentów PW i funkcjonujących w jej otoczeniu w formule spin-off lub spin-out.
Do 15 lutego 2022 roku trwała rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia.
Pani prof. Anna Boczkowska odebrała z rąk lidera Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, dr. inż. Andrzeja Czulaka Certyfikat Członkowski dla Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, potwierdzający przynależność uczelni do Klastra w 2022 roku.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego ogłasza konkurs na najlepsza pracę doktorską z dziedziny Inżynieria Materiałowa za rok 2021.
Koło Naukowe Wakans we współpracy z Kołem FiberTeam z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych realizuje projekt pt. „Zastosowanie i weryfikacja światłowodowego systemu pomiarowego do miniaturowych silników odrzutowych wykorzystujących wytworzone addytywnie elementy z metalu”. Projekt otrzymał dofinansowanie Rady Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej w 2021 roku.
Fundacja Rodziny Lipińskich ponownie ufundowała stypendium dla studentów Politechniki Warszawskiej. Wnioski przyjmowane będą do 31 stycznia 2022 roku w Biurze Spraw Studenckich, Gmach Biurowy ul. Noakowskiego 18/20 p. 210.
Zapraszamy do zgłaszania prac dotyczących zagadnień z obszaru działalności naukowo-technicznej patrona konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2022 r.
18 lutego 2022 roku odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. O godzinie 13:15 mgr Nehar Celikkin podejmie się obronny rozprawy pt. “3D Printed Gelatin Methacrylate Scaffolds for Bone Tissue Engineering”.
Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków poszukuje studentki lub studenta zainteresowanego napisaniem pracy magisterskiej pt. "Wpływ oddziaływania produktów kosmetycznych na strukturę i właściwości włosów". Praca będzie wykonywana we współpracy z Instytutem Badań Kosmetyków, dyplomant będzie prowadzony przez opiekuna z WIM PW oraz opiekuna z Instytutu.