Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani prof. dr hab. inż. Barbary Ważyńskiej, długoletniego pracownika naukowego naszego Wydziału, wykładowcy, nauczyciela akademickiego wielu pokoleń studentów. Profesor Ważyńska była specjalistką w zakresie chemii i materiałów ciekłokrystalicznych.
10 września 2024 roku o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Moniki Skorupskiej pt.: „Materiały polimerowe wzmacniane metodą hydroekstruzji”.
Do konkursu mogą być zgłaszane prace licencjackie/inżynierskie w dziedzinie chemii (oraz prace z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) zrealizowane (i obronione) w Polsce w roku akademickim 2023/2024. Rozpatrywane będą również prace obywateli polskich obronione na uczelniach poza granicą Polski.
Po raz 12. Inżynieria Materiałowa na Politechnice Warszawskiej znalazła się na podium Rankingu Kierunku Studiów Fundacji Perspektywy.
Minister Nauki przyznał stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom. W gronie laureatów jest nasza badaczka.
Za najlepszą pracą doktorską uznano rozprawę dr. inż. Łukasza Żrodowskiego pt. „Wytwarzanie kompozytów in situ na bazie szkieł metalicznych metodą selektywnego laserowego przetapiania proszków”.
XXVI Sympozjum "KOMPOZYTY - Teoria i praktyka" odbyło się w dniach 5-7 czerwca 2024 w Brennej. Podczas wydarzenia przeprowadzany został konkurs dla doktorantów i studentów na najlepszy referat i najlepszą prezentację posterową.
7 czerwca 2024 roku Pani Prodziekan ds. Kształcenia Joanna Zdunek odebrała certyfikat EUR-ACE® Label dla kierunku Inżynieria Materiałowa na lata 2024-2029.
Mgr inż. Remigiusz Nowacki został laureatem nagrody "Wykładowca Roku Uniwersytetu Dzieci w Sobotę". W lutym i marcu 2024 roku prowadził zajęcia "Jak działa drukarka 3D?".
W maju 2024 roku odbyły się dwie konferencje, w których udział wzięli nasi studenci i doktoranci.
W ramach europejskiego projektu COMP-ECO uruchomiono ogólnodostępne repozytorium materiałów projektowych on-line.
21 maja 2024 roku o godzinie 12.00 w sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczne kolokwium habilitacyjne dr. inż. Rafała Zybały.
W dniu 11 i 18 czerwca 2024 roku w sali Rady Wydziału na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich.
Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. informują o uruchomieniu IX edycji konkursu „Polish Space Fellowship Program”. Laureaci otrzymają możliwość odbycia staży w firmach i instytucjach badawczo-rozwojowych sektora kosmicznego.
Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych.
28 maja 2024 roku o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Ewy Walejewskiej pt.: „Development of a three-dimensional tissue-engineered model of osteosarcoma”.
Inż. Katarzyna Zielińska otrzymała pierwszą nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego za najlepszą pracę inżynierską. Praca pt.. „Wpływ temperatury utleniania na właściwości niobu w aspekcie zastosowań biomedycznych” została wykonana pod kierunkiem dr inż. Tomasza Borowskiego.
Znamy wyniki Konkursu Wiedzy o Materiałach skierowanego do uczniów szkół średnich. Trzech Laureatów będzie mogło rozpocząć studia I stopnia na kierunku "Inżynieria materiałowa" w październiku 2024 roku.
Fundacja Tygodnika „Polityka” od 2001 r. prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca 2024 r. Listę 15 finalistów poznamy 18 września, a laureatów w październiku.
8 kwietnia 2024 roku o godz. 12:00 prof. Muk Chen Ong wygłosi wykład pt. "Harnessing the Wind: Advances in Offshore Wind Turbines and Engineering Software Development".
16 kwietnia 2024 roku o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Dariusza Mężyka pt.: „Połączenie metody Mathara i cyfrowej korelacji obrazu (DIC) jako narzędzie precyzyjnego opisu naprężeń własnych w materiałach rurociągów”.
Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).
Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych założony w 1946 r. W Polsce Program Fulbrighta działa już od 1959 r. i liczy ponad 5000 absolwentów i absolwentek, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.
XXVI Sympozjum Naukowe „Kompozyty Teoria i Praktyka” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2024 roku w Brennej.
Absolwenci Politechniki Warszawskiej w roli mentorów i mentorek, po raz 6 będą wspierać naszych studentów w Programie Mentoringowym realizowanym przez Biuro Karier PW. Zgłoszenia można wysyłać do 15 marca 2024 roku.