Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS „Kompozyty Cu-Mo o strukturze submikronowej i nanometrycznej oraz projektowanych właściwościach cieplnych".

Wymagania

  • status doktoranta w dyscyplinie inżynieria materiałowa lub pokrewnych
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • wiedza z obszaru inżynierii materiałowej, w szczególności w zakresie materiałów metalicznych o strukturze ultradrobnoziarnistej oraz właściwości cieplnych
  • zaangażowanie i dyspozycyjność w pracy naukowo-badawczej
  • gotowość do aktywnego udziału w konferencjach i stażach naukowych, krajowych i zagranicznych
  • mile widziane doświadczenie w pracy naukowej i badawczej (w tym publikacje naukowe, praca w projektach, staże naukowe i przemysłowe)
     

Wymagane dokumenty

Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć w Sekretariacie Wydziału Inżynierii Materiałowej, Warszawa, ul. Wołoska 141, z dopiskiem „Prof. Małgorzata Lewandowska, OPUS”, lub mailowo na adres malgorzata.lewandowska@pw.edu.pl następujące dokumenty:

  • życiorys (uwzględniający dotychczasowe osiągnięcia naukowe w tym m.in. publikacje w renomowanych wydawnictwach/czasopismach naukowych, wystąpienia konferencyjne, udział w projektach badawczych, stażach, szkoleniach oraz wyróżnienia, dane kontaktowe osób mogących udzielić rekomendacji kandydatowi)
  • odpis dyplomu magisterskiego wraz z suplementem (zawierającym charakterystykę zrealizowanego programu studiów i oceny kandydata)
  • Zaświadczenie z uczelni potwierdzające status doktoranta  zgodny z pkt. 2a-c ,,Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców''.
     

Opis zadań

Zadaniem doktoranta będzie:

  1. Opracowanie warunków wytwarzania kompozytów Cu-Mo o budowie warstwowej i grubości warstw of nanometrycznej do mikrometrycznej.
  2. Charakterystyka mikrostruktury wytworzonych kompozytów.
  3. Charakterystyka właściwości mechanicznych wytworzonych kompozytów (pomiary twardości, statyczna próba rozciągania).
  4. Charakterystyka właściwości cieplnych (przewodność cieplna, rozszerzalność cieplna), w tym walidacja metod dla układu nanowarstw.
  5. Próby spajania z elementami układów elektronicznych.
  6. Opracowanie wytycznych do projektowania kompozytów Cu-Mo o kontrolowanych właściwościach cieplnych.
     

Warunki zatrudnienia

Doktorant w okresie obowiązywania umowy (18 miesięcy) będzie otrzymywał stypendium w wysokości 4.500 zł miesięcznie

Termin składania ofert 20 października 2024 godzina 12:00