Aktualności

Obrony rozpraw doktorskich w grudniu

Studenci w togach

W dniach 3, 5 i 17 grudnia 2024 roku w sali Rady Wydziału WIM PW odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich.

Warsztaty Epitaksji dla studentów

grafika ze strony imif.lukasiewicz.gov.pl

25 października 2024 roku wystartowała kolejna edycja warsztatów na temat epitaksji w Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki należącym do Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Gabriela Komorowska laureatką Stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów

Gabriela Komorowska

Nasza doktorantka otrzyma stypendium na realizację projektu badawczego pn. Gospodarka paliwami alternatywnymi w m.st. Warszawie, w szczególności wodorem. Kryteria i możliwości ich zastosowania w wybranych sferach funkcjonowania miasta wraz z modelem wdrożenia jednego z rozwiązań”.

Twórcy Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej w finale konkursu Popularyzator Nauki

 Twórcy ODIM-u: dr inż. Grzegorz Michta, prof. Izabela Szafraniak-Wiza i dr inż. Rafał Wróblewski

Prof. Izabela Szafraniak-Wiza z Politechniki Poznańskiej, dr inż. Grzegorz Michta z Akademii Górniczo Hutniczej i dr inż. Rafał Wróblewski z Politechniki Warszawskiej znaleźli się w gronie finalistów XX edycji konkursu w kategorii Zespół. 

Nagroda dla Festiwalu Młodych Inżynierów

Dyplom, który otrzymał Zespół FMI.

Festiwal Młodych Inżynierów Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce w kategorii spotkanie całodniowe w plebiscycie na najlepsze wydarzenia 28. Festiwalu Nauki w Warszawie. 

Nowe projekty badawcze na WIM PW

Budynek WIM przy ul. Wołoskiej

Nasi naukowcy otrzymali finansowanie na prace badawcze z konkursów CETPartnership, Narodowego Centrum Nauki oraz Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” PW.

Obrona rozprawy doktorskiej w listopadzie

studenci w togach

29 listopada 2024 roku o godz. 14.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Bryśkiewicz pt.: „Elastyczne pianki poliuretanowe i ich kompozyty otrzymywane z zastosowaniem dodatków obniżających palność’”.

Targi Kompozyt Expo 2024

Nasi przedstawiciele na KOMPOZYT-EXPO

W dniach 17-18 października 2024 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO. Była to 13-ta edycja wydarzenia.

Rok akademicki 2024/2025 rozpoczęty

Inauguracja r.a. 2024/2025

30 września 2024 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. W uroczystości udział wzięli studenci, doktoranci, pracownicy naszego wydziału i naszej uczelni oraz zaproszeni goście: przedstawiciele szkolnictwa wyższego, nauki, biznesu, absolwenci WIM i przyjaciele naszego wydziału.

Porozumienie między Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie

Uczestnicy wydarzenia / fot. gov.pl

Wymiana kadry i studentów, projekty badawcze oraz wspólne/podwójne doktoraty – to główne obszary nowych porozumień zawartych między PW a TU Dresden. Spotkanie przedstawicieli obu uczelni odbyło się 3 października 2024 roku na Politechnice Warszawskiej.

Wizyta delegacji z Chin

Wizyta delegacji z Chin

W dniu 26 września 2024 roku na naszym Wydziale odbyło się spotkanie z przedstawicielami Northwestern Polytechnical University z Xi`an w Chinach.

Obrona rozprawy doktorskiej w paźdzerniku

Studenci w togach

29 października 2024 roku o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Sebastiana Okrasy pt.: „Synteza i charakteryzacja powłok azotku miedzi otrzymywanych metodą rozpylania magnetronowego”.

Rekordowa liczba Młodych Inżynierów na FMI 2024

Zespół WIM PW

Serdecznie dziękujemy wszystkim pasjonatom nauki, którzy w sobotę 21 września wzięli udział w trzeciej edycji Festiwalu Młodych Inżynierów.

Nominacja profesorska dla Jerzego Roberta Sobieckiego

Prof. J. R. Sobiecki

Miło nam poinformować, że do grona profesorów nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa dołączył prof. Jerzy Robert Sobiecki.

Konferencja E-MRS 2024 Fall Meeting

grafika konferencji

Blisko 1200 uczestników z ponad 50 krajów przyjechało na Politechnikę Warszawską, aby wziąć udział w 22 edycji wydarzenia. Podczas wykładów, warsztatów i wystaw zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia i trendy w nauce o materiałach.

Zajęcia dla szkół średnich w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie

grafika z logo wydziału i Festiwalu Nauki

W dniach 23-27 września 2024 roku będziemy gościć młodzież z ponad 20 szkół średnich z Warszawy oraz Grodziska Mazowieckiego. Nasi naukowcy i dydaktycy przygotowali wykłady i warsztaty, które odkryją jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa inżynieria materiałowa.

Dziekan WIM panelistką Forum Ekonomicznego 2024

Paneliści debaty Materiały inteligentne - nowa era technologii

4 września 2024 roku prof. Anna Boczkowska wzięła udział w dyskusji Materiały inteligentne - nowa era technologii.

Młodzież poznała moc materiałów

Pierwsza grupa uczestników warsztatów

Ponad 300 uczniów mazowieckich szkół wzięło udział w pierwszej edycji projektu „Era materiałów - popularyzacja inżynierii materiałowej wśród uczniów szkół średnich”.

Rekrutacja do kolejnej sesji Programu ATHENS

Studenci siedzący na schodach w Gmachu Głównym PW

Do 13 września 2024 roku trwać będzie rejestracja studentów do najbliższej sesji programu, która planowana jest na 16-23 listopada.

Ekoprojektowanie na Politechnice Warszawskiej

grafika obrazująca Life Cycle Assessment

W semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 realizowany był trzeci grant dydaktyczny pt. „Projektowanie zgodnie z zasadami cyklu życia / Life Cycle Desing” finansowany ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Grant umożliwił modyfikację programu przedmiotu, który we wcześniejszych latach był w ofercie studiów drugiego stopnia na WIM PW.

Informacje dla studentów I roku w r.a. 24/25

Najważniejsze informacje dla osób, które w październiku 2024 roku rozpoczynają studia I stopnia.

Rekrutacja na studia I stopnia - drugi nabór

Od 1 do 28 sierpnia trwa rejestracja kandydatów w II naborze na studia stacjonarne I stopnia.

Pożegnanie Pani prof. dr hab. inż. Barbary Ważyńskiej

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani prof. dr hab. inż. Barbary Ważyńskiej, długoletniego pracownika naukowego naszego Wydziału, wykładowcy, nauczyciela akademickiego wielu pokoleń studentów. Profesor Ważyńska była specjalistką w zakresie chemii i materiałów ciekłokrystalicznych. 

Obrona rozprawy doktorskiej we wrześniu

Studenci w togach

10 września 2024 roku o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału na WIM PW, ul. Wołoska 141 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Moniki Skorupskiej pt.: „Materiały polimerowe wzmacniane metodą hydroekstruzji”.

Konkurs "Złoty Medal Chemii"

medal

Do konkursu mogą być zgłaszane prace licencjackie/inżynierskie w dziedzinie chemii (oraz prace z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) zrealizowane (i obronione) w Polsce w roku akademickim 2023/2024. Rozpatrywane będą również prace obywateli polskich obronione na uczelniach poza granicą Polski.