Sukcesy nasych studentów i doktoranów na majowych konferencjach

zdjęcie studentów uczestniczących w konferencjach

W maju 2024 roku odbyły się dwie konferencje, w których udział wzięli nasi studenci i doktoranci.

9 maja 2024 roku podczas 61. Hutniczej Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH Weronika Chomiak i Weronika Hrynkiewicz otrzymały wyróżnienie za prezentację swojego projektu "Stenty sercowo-naczyniowe oparte na polimerach z pamięcią kształtu". W projekt zaangażowana jest także Kamila Strycharz, a wykonywany jest pod okiem dr inż. Ewy Kijeńskiej-Gawrońskiej.

16 maja 2024 roku odbyła się 25. Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa "Materiały i Technologie XXI wieku" w Politechnice Śląskiej. Udział w wydarzeniu wzięli: Zofia Nowicka, Matylda Puchalska, Karol Przybysz i Michał Żakowski oraz doktoranci: Katarzyna Ziętkowska i Szymon Demski. Podczas tego wydarzenia Michał Żakowski zdobył I miejsce za prezentację „Kompozyty metaliczno-ceramiczne z osnową w postaci stopu wysokoentropowego umacniane węglikiem wolframu”. Szymon Demski zajął także I miejsce za prezentację „Wpływ napełniaczy na bazie węgla na wybrane właściwości termoplastycznych materiałów polimerowych”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!