Debata ekspertów: Jak uchronić się przed jesienną falą pandemii COVID-19?

Naukowcy przestrzegają - od działań, jakie podejmiemy w najbliższych miesiącach zależy, czy jesienią znów będziemy mieli do czynienia z kolejną falą pandemii COVID-19 i kolejnym lockdownem.

• Co – w świetle najnowszych wyników badań naukowych - powinniśmy robić, aby ustrzec się przed tym czarnym scenariuszem?
  • Czy mutacje koronawirusa mogą wywołać następne fale pandemii?
  • Czy będziemy zmuszeni do ciągłej produkcji nowych szczepionek?
  • Jak długo nasz układ immunologiczny będzie pamiętać, czy byliśmy szczepieni?

FNP zaprasza na dyskusję z wybitnymi ekspertami, profesorami medycyny! Gośćmi będą:

•  prof. dr hab. n. med. Robert Flisiak, specjalista chorób zakaźnych, hepatolog, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  • prof. dr hab. n. med. Dominika Nowis, immunolog, onkolog doświadczalny, p/o kierownika Laboratorium Medycyny Doświadczalnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • prof. dr hab. n. med. Marek Sanak, genetyk, biolog molekularny, kierownik Zakładu Diagnostyki Biochemicznej i Molekularnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Zakładu Biologii Molekularnej i Genetyki Klinicznej Wydziału Lekarskiego CM UJ,
  • prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Simon, specjalista chorób wewnętrznych i zakaźnych, hepatolog, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ordynator I Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa dolnośląskiego.

Spotkanie poprowadzą prof. dr hab. Maciej Żylicz, biochemik, biolog molekularny, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz red. Krzysztof Michalski.

Debata będzie transmitowana na żywo na platformie YouTube i na portalu Facebook. Aby dołączyć do spotkania, wystarczy kliknąć w link do transmisji na portalu YT: https://youtu.be/lWG1BWC3wiI lub oglądać w wydarzeniu i na fanpagu Fundacji na Facebooku.