Jakub Kaczorowski, absolwent WIM 2003

Jako absolwent WIM PW wyjechałem do Trondheim w Norwegii, gdzie rozpocząłem trzyletnie studia doktoranckie na wydziale Inżynierii Chemicznej i Materiałowej, szkoły technicznej NTNU.

Po ukończeniu pracowałem przez chwilę w skandynawskim instytucie naukowym SINTEF, po czym zdecydowałem się wrócić do Polski. Tutaj rozpocząłem pracę w General Electric, w dziale maszyn przepływowych dla branży wydobycia ropy i gazu. W międzyczasie firma zmieniła nazwę na Baker Hughes, a ja przeszedłem ścieżkę kariery od pracownika naukowo-badawczego, poprzez kierowanie małymi zespołami, zarządzanie jakością do kierowania grupami zespołowymi i projektami.

Obecnie jestem odpowiedzialny za zespoły inżynierskie, w tym materiałowe w obszarze maszyn przepływowych i produkcji. Zajmuję się również współpracą z uczelniami aktywując wspólne projekty badawcze i edukacyjne.

Interesuję się zagadnieniami technologii, jak również różnorodności i odpowiedzialności społecznej. Poza pracą jestem aktywnym biegaczem, rowerzystą i motocyklistą.